Manisa Cezaevi'nde isyan!

Manisa Cezaevi'nde isyan!
Manisa Cezaevi'nde isyan!
Manisa E Tipi Kapalı cezaevinde isyan çıktı.Saat 19:45'de meydana gelen isyan olayında cezaevinde kalan mahkumlar henüz nedeni belirlenemeyen bir olaydan dolayı koğuşlarda yangın çıkarttı.

Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, mahkum ve tutukluların yataklarını avluya atıp ateşe vererek çıkardığı iddia edilen yangın, itfaiye ekiplerinin çalışması sonrası söndürüldü. Çıkan yangında 4 mahkumun dumandan etkilendiği belirtildi.

Akşam saat 20.00 sıralarında Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yangın çıktı. İddiaya göre yangın, bazı hükümlü ve tutukluların yataklarını havalandırma boşluğuna atarak, yakmasıyla başladı. Cezaevi yetkilileri durumu Manisa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri, cezaevine giderek yangına müdahale etti. Dumandan etkilenenler için de iki ambulans cezaevine sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonrası yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Çıkan yangının ardından 4 mahkumun dumandan etkilendiği öğrenildi. Cezaevi yetkilileri, cezaevine gelerek inceleme yaptı. Yangın sırasında jandarma ekiplerinin cezaevi içerisinde koşuşturmaması dikkat çekerken, düdük sesleri de çevrede yankılandı.

VALİ: HASTANEYE SEVKEDİLEN YOK

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa E Tipi Kapalı Cezaevindeki yangının kontrol altına alındığını belirterek, "Hastaneye sevk edilen herhangi bir hükümlü veya tutuklu bulunmuyor" dedi.  Vali Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada mahkumlar tarafından çıkarıldığı öne sürülen yangının kontrol altına alındığını bildirdi.  Savaş, hastaneye sevk edilen herhangi bir hükümlü veya tutuklunun bulunmadığını söyledi. Yangın ya da dumandan etkilenen birkaç mahkuma ise 112 Acil Servis ekiplerince olay yerinde müdahale edildiği öğrenildi. Öte yandan tutuklu ve hükümlü yakınlarının cezaevi önündeki bekleyişi sürüyor. (AA-DHA)