Manisa Valisi: Biz Alman markasının ırgatlığını yapıyoruz

Manisa Valisi: Biz Alman markasının ırgatlığını yapıyoruz
Manisa Valisi: Biz Alman markasının ırgatlığını yapıyoruz
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, "Pakistan'da bir firma bir tıbbi alet üretiyor, ürettiği malzemeyi Almanya'ya 5 Euro'ya satıyor, Almanlar üzerine bir marka vuruyor, Türkiye'ye 25 Euro'ya satıyor. Biz Alman markasının ırgatlığını yapıyoruz" dedi.

Manisa'da özel bir bankanın düzenlediği KOBİ buluşmasına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Manisa Erdoğan Bektaş Türkiye’nin kendi marka değerini yükseltmesi gerektiğini belirterek, “Pakistan’da bir firma bir tıbbi alet üretiyor, ürettiği malzemeyi Almanya’ya 5 Euro’ya satıyor, Almanlar üzerine bir marka vuruyor, Türkiye’ye 25 Euro’ya satıyor. Biz Alman markasının ırgatlığını yapıyoruz” dedi.

MEZUNLAR YETİŞMİŞ ELEMANA KATKI SAĞLAYACAK

Vali Bektaş konuşmasında Manisa’nın ekonomisi, sanayisi, tarımı, eğitimi, alt yapı projeleri hakkında bilgiler vererek, sanayici ve iş adamlarının en büyük sıkıntısı olan yetişmiş eleman sorununa çözüm bulmak için bu yıl meslek liseleri ve akademik liselerde düzenleme yaptıklarını söyledi. Vali Bektaş, Milli Eğitim Bakanlığının yüzde 65-35 olan meslek lisesi ve akademik lise oranının Manisa’da lise 1 kayıtlarında yüzde 71-29 olduğunu ifade ederek, mezun öğrencilerin yetişmiş eleman ihtiyacının giderilmesine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

CİHAN


  http://www.radikal.com.tr/146611814661182

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  beklenen soru - gümüşisis

  niye almanya yerine pakistan'dan almıyoruz?

  NE DEMEK İSTEDİN SAYIN VALİ ? - ARAGORA

  Neyin ve neden ırgatlığını yapıyorsun ki ?Alman ,ürünü Pakistana yaptırıyor ve sana satıyor.Bunun nesi ırgatlık?Patent diye bir şey var..O patent Almana aitse kime isterse yaptırır.Senin patentin yoksa alman ne yapsın sana ?Meslek liselerinden bir ümit, beklentin varsa ,boşuna hayallere kapılma..O buluş ve icatlar oralarda olmuyor..Önce sen ve senin gibi bürokratların kafalarını değiştirmesi gerek..Öküz altında buzağı aramayın..