Manisalı çiftçinin elektrik parası tepkisi

Manisalı çiftçinin elektrik parası tepkisi
Manisalı çiftçinin elektrik parası tepkisi
Manisa'da çiftçiler, kış aylarında kullanmadıkları halde elektrik faturası ödemek zorunda kaldıklarını belirterek, bu paranın kendilerinden alınmaması için imza kampanyası başlattı. Çiftçiler, elektrik sayaçlarınının tarlalarında yedi ay boyunca kilitli durmasına rağmen 500-600 lira fatura ödediklerini belirterek; AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığının elektrik sayacını sembolik olarak mühürledi.

RADİKAL - Ziraat Mühendisi Mustafa Başgülşen, bir grup çiftçiyle birlikte Manolya Meydanı'nda elektrik eylemi yaptı. Eyleme CHP üyeleri ile vatandaşlar da destek verdi. Açıklama yapan Başgülşen, bir haftada üç bin imza topladıklarını belirtip, iki ay boyunca Manisa'nın tüm ilçelerini gezeceklerini söyledi.

Toplanan imzaları meclise götüreceklerini kaydeden Başgülşen, "Dünyada en pahalı mazotu kullandırılan çiftçimize, en pahalı gübre kullandırılan çiftçimize haksızca başka bir uygulama reva görülüyor. Yedi ay boyunca çiftçilerimiz tarlalarında kilitli duran, hiçbir şekilde kullanmadıkları elektrik sayaçlarına para ödüyorlar. Yedi ay boyunca hiç kullanmadıkları halde 500-600 lira para ödüyorlar. Bakanlar Kurulu'nun yayınlanan kararı gereğince çiftçiler; yedi ay boyunca kullanmadıkları bu elektriğin parasını ödemedikleri taktirde devletin desteklemelerinden hiçbir şekilde faydalanamıyorlar. Devlet, özel sektörün haksızca yaptığı bu uygulamaya çanak tutup, özel sektörün takipçiliğini yapmaktadır. Ellerinizi çiftçinin ekmeğinden çekin" diye konuştu.

Açıklamanın ardından eylemci grup, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı binası önüne giderek partinin elektrik sayacını temsili olarak mühürledi.
Mehmed Hakkı ÖZBAYIR /DHA