Manken Tuğba Özay artık tutuklu sanık

Susurluk davası hükümlüsü Yaşar Öz'ün yönettiği öne sürülen çeteye yönelik başlatılan 'Rulet' operasyonu kapsamında aralarında Tuğba Özay'ın da bulunduğu 11 kişi daha tutuklandı. Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda silah...

İSTANBUL - Susurluk davası hükümlüsü Yaşar Öz'ün yönettiği öne sürülen çeteye yönelik başlatılan 'Rulet' operasyonu kapsamında aralarında Tuğba Özay'ın da bulunduğu 11 kişi daha tutuklandı. Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda silah, el bombası ve kumar araçları ele geçirildi. Emniyette basına gösterilen malzemeler arasında 'şok cihazı' dikkat çekerken, Öz'ün kumarhanelerde gizli işkence odaları kurduğu da iddia edildi.
İhbar üzerine sekiz ilde yapılan operasyonda Öz'ün de aralarında olduğu 31 kişi gözaltına alınmıştı. Öz'le birlikte sekiz kişi önceki gün nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı. İki kişi de serbest kalmıştı. Emniyette sorguları tamamlanan diğer zanlılarsa dün adliyeye sevk edildi. Savcı 18 zanlıyı tutuklanmaları istemiyle makemeye sevk etti. Mahkeme Özay'la birlikte 11 sanık hakkında tutuklama kararı verdi. Özay kararı duyunca baygınlık geçirdi.
Emniyet operasyonla ilgili dün bir açıklama yaptı. Açıklamada şüphelilerin karıştığı olaylar şöyle sıralandı: "Antalya'da iki kişinin gasp amaçlı tehdit edilmesi, kaçırılması, alıkonulması ve darp edilmesi, Kocaeli'nde bir kişinin gasp amaçlı ölümle tehdit edilmesi ve öldürülmeye çalışılması, İzmir'de bir kişinin gasp amaçlı tehdit edilmesi ve evinin kurşunlanması, Bursa'da bir kişinin tehdit edilmesi ile örgüt üyesi olduğu öne sürülen bir avukatın resmi evrakı yok edip adaleti yanıltarak aranan örgüt üyesinin kaçmasına imkan sağlaması."
Yapılan baskınlarda altı tabanca, bir el bombası, çelik yelek, şok cihazı, kelepçe, polis şapkası, bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Çetenin, haraç toplarken kendilerine zorluk çıkaran kişilere kumarhane içindeki özel odalarda işkence yaptıkları, İzmir'de eşinden yüklü miktarda miras kalan işkadını S.D.'nin kumar için gittiği ev kumarhanesinde tehdit edilip, kendisinden 1 milyon dolar istendiği iddia edildi. Öz'ün, şoförlük için başvuran bir kişiyi de sevgilisine kötü davrandığı gerekçesiyle kaçırtıp işkence yaptığı öne sürüldü. Zanlılar ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi.