Mansur ile Gezen mahkemede hesaplaşacak

Mansur ile Gezen mahkemede hesaplaşacak
Mansur ile Gezen mahkemede hesaplaşacak
Lale Mansur, kendisinin halen Kültür Bakanlığı'ndan maaş alan bir Devlet Sanatçısı olduğunu, bu sebeple de tarafsız olamayacağını söyleyen Müjdat Gezen'e dava açıyor

Lale Mansur'un açıklaması şöyle: "Müjdat Gezen, benim Akil İnsanlar Heyeti'nde yer almamla ilgili olarak, hala devlet sanatçısı olduğumu, emekli olmadığımı, 30 yıldır yapmadan bakanlıktan maaş aldığımı, dolayısıyla bağımsız olamayacağımı söylüyor. Ben hiçbir zaman devlet sanatçısı ünvanını taşımadım,30 yıl önce bale hayatımın en aktif dönemini yaşıyordum, devlet memurluğundan 13 yıl önce emekli oldum. Tartışmalara ancak yalan ve hakaret düzeyinde katılanlar, ülkemizin en büyük sorununun çözüm sürecinde vicdanı doğrultusunda etkin olmaya çalışanlara karşı bir itibarsızlaştırma ve karalama kampanyasına girişmiş durumdalar. Müjdat Gezen'in bu tutumu ve söylemine karşı yasal yollara başvurarak kendisine karşı tazminat davası açtığımı duyuyurum."


MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ?

Gezen, konuyla ilgili şunları söylemişti: "Lale Mansur halen Kültür Bakanlığı’ndan maaşını alan biri, devlet sanatçısı. Emekli de olmadı, 30 senedir de dans etmiyor ama Kültür Bakanlığı’ndan maaş alıp duruyor." ( Hürriyet )


  http://www.radikal.com.tr/113093211309325

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  UNUTULMAK ILE OLMEK ARASINDAKI INCE CIZGI - Equalizer001

  Lale Mansur gibi sevilen ve sayilan bir sanatkarin unutulmuslar yurdunda yasayan Mujdat gezen?e dava acmasi, Mujdat Gezene can verecegi icin Mujdat Gezen Lale Mansur Hanim-efendiye tesekkur notu gondermelidir. Zira, sanatkar icin unutulmak olmekle esdegerdir.

  Favorim Lale... - citizen

  Hükümet destekli Lale Mansur, Atatürkçü Müjdat Gezen'i bu kapışmada farklı yener...

  müjdat gezen - Efendisiz65

  bu akil insanlar komisyonundaki insanların çoğundan (mesela akit gazetesi yayın yönetmeni) bende rahatsızım ama birşeyler yolunda gidecekse her yöntem denenmeli. müjdat gezen yanılmıyosam bir röportajında kendini sosyalist olarak tanımlamıştı. doğrudur ama nasyonalsosyalisttir.

  ON YARGI VE KOLAYCILIK!. - Kara Ismail

  Kolayciliktan kurtulmak gerek!.. Kimilerine gore dunyadaki olaylar; siyah ve beyaz!.. Hersey cok acik.. Hersey gorundugu gibi!.. Lale Mansur; "AKP'nin 'cozum projesine' evet diyor, orada gorev aliyor; ozaman yaramaz bir insan. Mutlaka bu iste bir cikari var!" Halbuki hayat hicte boyle degil.. Insanlar olaylara baska baska noktalardan bakiyorlar.. Bu yaptiklari yanlis ta, dogru da olabilir.. Hangi sonuc cikarsa ciksin; bu onun kotu yada iyi oldugu anlamina gelmemeli.. Biz insanlari tek bir cumle, hatta tek bir kelimeyle dahi; ya goklere cikariyorlar, yada 'yerin dibine batiriyorlar!.. Tipki Arap dunyasinin, R. T. Erdogan'in; "One Minute" sozuyle goklere cikarmalari gibi.. Ya da S.Aksu'nun, 12 eylul Anayasa referandumunda "evet diyecegim" demesine duyulan ofke ve otekilestirme gibi.. Bir insan,bir sozcukle ne iyi nede kotu olabilir.. M. Gezen'in bu davranisini da dogru bulmuyorum... Akil insanlara gelince: Birileri, Baris surecini kotuye kullanmak isteyebilir, ya da ondan kisisel cikarlari icin faydalanmak isteyebilir ama; iyi niyetle bu yola cikanlari bastan karanlik bir projenin bir parcasi gostermek, insaf ve akilla bagdasmaz!..

  Cevap hazırdır - Ukelaa

  Müjdat beyin cevabı hazırdır nasıl olsa , yandaş yargı diyip işin içinden sıyrılmaya çalışıcak .