Maraş katliamını da Geziciler yapmış!

Maraş katliamını da Geziciler yapmış!
Maraş katliamını da Geziciler yapmış!
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Ahmet Eycil'e göre, 1978 yılında yaşanan Maraş katliamının da arkasındakilerle Gezi Parkı eylemlerini yapanlar aynıymış!

Akit gazetesine verdiği röportajda Maraş katliamının sorumlularının, bugünkü 'Geziciler' olduğunu iddia eden Prof. Eycil'in sözlerini bugünkü yazısında Hürriyet yazarı Ahmet Hakan değerlendirdi. "Aha! Maraş’ı da Gezi’ye yüklediler" başlıklı yazı şöyle: 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde
öğrencilere ders veren
bir profesör...
Adı: Ahmet Eycil...
Akit gazetesine bir röportaj vermiş.
Maraş olaylarından
söz ediyor.
Diyor ki:
“78 olaylarının (Maraş katliamı) içinde yer alan sol grubun içinde Alevi de var, Ermeni
de var, diğer gruplar da var. Şimdiki Gezi olayları içinde de bunlar var. Yani nerede
devletin istikrarına olumlu veya olumsuz etki eden bir musibet varsa bunlar hemen
içinde yer alıyor.”
*
Bu açıklamada
neler var?
Şunlar var:
Alevi’ye, Ermeni’ye yönelik nefret suçu var.
Maraş katliamında katledilenleri suçlu göstermek var.
Katliamda katledilenler Aleviler olduğu halde kendini mağdur göstermek var.
Gezi olayları ile Maraş katliamını aynı kalıba koyma var.
Maraş’ın sorumluluğunu Gezi’ye yükleme kurnazlığı var.
*
Galiba tek paragrafta bu kadar çok hoyratlık sergilemeyi başaranları memleketimizde
artık “profesör” yapıyorlar.


  http://www.radikal.com.tr/1162774116277415

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ben yapmadım Miki yaptı - X120

  İşte dahiyane bir tespit daha! Ecnebi muadilleri akademik makaleler yazıp, sorgulayan, düşünen gençler yetiştirmeye çalışıyor bizimki altına işeyip suçu başkasına atan çocuk misali Gezicileri karalamaya uğraşıyor. Ondan sonra vay efendim müslüman ülkeler niye geri kalıyor! Profesörünüz buysa taraftarlarınızın cehaletine şaşırmamak lazım.

  ... - chuckyTtoy

  Bu islamcılar kul hakkı yemeye doymazlar. Metin Hülagu, ÖSYM başkanı, Milli Eğitim Bakanı, Mümtazer Türköne gibi islamcıların intihal yaparak prof oldukları kanıtlandı. Tabiki geziciler nedeniyle paçayı yırttılar hala prof ünvanlarını koruyorlar. Bu kişi kimden intihal yaptı artık araştırılmalı. İnşallah ışık evleri bunu bulur. Onlarda zeka yüksek, dershaneye gidip adam oluyorlar. Birisi mutlaka bulacaktır. Serin olalım.

  profesorluk - ozdemirda

  seyh said'in torununun hayatini anlatan kitabi okumustum, adi cikmis aklimdan. ilginc bir anisini anlatmisti kitapta. amcasindan fikih dersleri aliyormus kucukken. bir turlu kavrayamadigi bir yeri, tekrar anlatildigi halde yine anlayamayinca, amcasi donup sakin bir sesle demis ki "oglum, bir gun gelecek sana adam diyecekler. lakin bil ki sen adamliga erismemissin, adamlik sana kadar dusmustur!" (kitapta anlatilan kisiyi asagilamak icin yazmadim, zaten kendisi tevazusundan bunu anlatmisti.) simdi bu profesor icin, haddim olmayarak ben soyluyorum: profesorluk nerelere kadar dusmus..

  :( - maviokyanus44

  O kadar üniversite bitirdik evde oturuyoruz.Tarihten bir haber olmayanlar da olmuş profesör.Biz o olayları kimin yaptığını çok iyi biliyoruz.Ayrıca Maraş olaylarını yapanlar şuan size oy veriyor.Yani benim anladığım gezi olaylarının suçluları Aleviler,Ermeniler ve sol gruplar ya bari bunu deme.En fazla o dönemde mağdur olan grubu suçlu ilan ediyorsun.Gezi direnişi bir gençlik hareketiydi haksızlığa bir direnişti,Maraş olayları da Abd nin eliyle oluşturulmuş Kürtlere,solculara ve Alevilere yönelik bir hareketti.Aynı Mısır gibi .Mısırda Mursinin sapık Anayasasına karşı solcuların iktidara geleceğinden korkan abd nin yaptığı bir darbe gibi.Sana ders verdim profesör.

  Yobazlar artik karar versinler - siradanbirisi

  Kimdi basbakanin sözlerine göre Geziciler? Alevi, solcu, kemalist, kürtcü vs.. Peki yillardir irkcilik ve islamcilik yapan partiler (MHP, BBP, MSP) hicmi saldirmadi insanlara??? Onlar sütten cikmis mahsum demokratlar galiba(!)

  Taş düşsün - hyperiq

  Gezi kadar başınıza taş düşsün dicem ama zaten başınıza düşen her taşı Geziden biliyorsunuz. Hastasınız siz var ya. Biz nerde hata yaptık demiyorlar da herşeyi Geziden biliyorlar. Eğer aklınız izanınız varsa Geziden çok şey öğrenirsiniz eğer yoksa işte bu prof gibi sadece adının yanında süs olarak prof ünvanı olan kişi gibi olursunuz. Size hayatta başarılar prof bey biraz daha gayret belki gerçekleri değiştirirsiniz.

  BİR VİRÜS VAR ÜNİVERSİTELERİMİZDE - pispor

  Bu virüs Dekanları Prof.leri çok etkiliyor ilk bir iki gün kuluçka döneminden sonra zeka tutulmasına yol açmaktadır Tüm Üniversitelerimizdeki dekan Prof.lerin dikkatine