Mardin Cezaevi önünde silahlı saldırı

Mardin Cezaevi önünde silahlı saldırı
Mardin Cezaevi önünde silahlı saldırı
Mardin Kapalı Cezaevi önünde, henüz bilinmeyen bir nedenle açılan ateş sonucu, ilk belirlemelere göre 3'ü çocuk 2'si kadın 5 kişi öldü.

MARDİN – Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi önünde yüzleri maske ile kapalı iki kişi cezaevinde önünde bulunan kişilerin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda, 3'ü çocuk 2'si kadın 5 kişi öldü. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, polis yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Olay bugün saat 14.30 sıralarında Mardin kent girişinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi'nde meydana geldi. Cezaevinde görüş günü olması nedeniyle, cezaevine ziyarete gelen aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu ailenin üzerine, yüzü maske ile kapalı 2 kişi tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Yaylım ateşine tutulan aile üyelerinden 3'ü çocuk 2'si kadın 5 kişi olay yerinde yaşamını yitirdi. Görgü tanıkları saldırganların olay yerinden yaya olarak kaçtıklarını söyledi.

Saldırı üzerine cezaevi önüne çok sayıda polis ekipleri sevk edilerek geniş güvenlik önlemleri alındı. Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Saldırıda yaşamlarını yitiren 5 kişinin cenazeleri Mardin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis, kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlatırken, kent giriş ve çıkışları tutuldu. Yetkililer, saldırının bir kan davasından kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde dururken, başlatılan geniş çaplı soruşturma sürüyor.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Mardin'de meydana gelen silahlı saldırıda ölen 5 kişinin kimliği belirlendi. Kötek Mahallesi'ndeki Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne, yakınlarını ziyarete giden aynı aile üyelerine yapılan saldırıda Mirza (4) ve Emine (24), Süleyman ve Nevin İpek ile Ayşe Süer hayatını kaybetti.  Saldırı sırasında olay yerinde bulunan ve ölenlerle bir akrabalığı bulunmayan yaralı kişinin Hasine Amak olduğu öğrenildi.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin cesetleri otopsi yapılmak üzere Mardin Belediyesine ait cenaze aracıyla Mardin Devlet Hastanesi morguna götürüldü. 

Öte yandan, saldırganların 2 kişi olduğu ve yakalanmaları için çalışmaların sürdüğü kaydedildi. (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/115161911516198

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fotograf - ayynen

  Radikal, haberin fotoğrafını apaçık yayımlaman, fatih altaylı'nın benzer bir icraatini getirdi aklıma. Kocası tarafından öldürülen bir kadının,suç aleti bıçak hala sırtına saplıykenki fotoğrafnı mozaiksiz koymuşlardı habere. O zamanlar kıyamet kopmustu nasıl böyle bir şey yapılabilir diye. Kıyamet koparanların arasında Radikal de vardı yanlış anımsamıyorsam. Bu yapılanın ondan farkı nedir? . Kimse insanlığın pisliğiyle bu şekilde tanışmayı hak etmiyor. Hiçbir çocuk, ölüm kavramına bu denli uzakken, akranlarını bu şekilde görerek ölüm,katliam gibi kavramlarla bu kadar pornografik şekilde tanışmayı hak etmiyor.Ben bu fotoğraf karşısında 5dk donakalıyorken, hiçbir ana,baba,kardeş,abla canını,bebeğini ömrü boyunca bu şekilde hatırlamayı hak etmiyor.

  canazzo musun canmazo musun bilemedim nesin.... - melaye_cizire

  şimdi sen bu katliamı Kürtlerin kafa yapısı diye yorumlarsan bende çıkıp son 10 yılda samsunda olup biten çarpık ilişkiler ve tecavüzleri, dışarıdan gelip tecavüz edilerek katledilen turistleri, analarını katleden çocukları göstererek Türkün kafa yapısıdır mı diyeyim, diyeyim de senin gibi cahil biri mi olayım? Bir Kürt olarak şunu adımdan iyi biliyorum ki bir kadına ve çocuğa silah doğrulmak yoktur Kürdün kitabında. ama Dersimde olsun Zilanda Türk devletinin değil kadın, çocuk; hamile kadının karnının süngülendiği doğuda ağıtlarla yakılıyor. fakat bunu yapan Türk devleti olmasına karşın bir Allahın kulu Kürt, bunu Türk Halkına mal etmiyor...

  Fotograf boyle olunca... Fotograf bu olunca... - Ozaltan

  TV de gordugumuz diziler cok gercekciymis malesef.

  Devlet, korucu ve pispor! - Canazzo

  Birak simdi bunlari, herkes biliyorki bu insanlarin ölmesinde daha fazla kürtlerin kafa yapisi ve töreleri en büyük etkendir. Bu olayi yapmak isteyen birisi, korucu olmasina gerek yok ve gerekli silahlara istedigin zaman ulasabilirsin!

  Töreniz batsın.. - uzunhikaye

  Maalesef "Ortadoğululuk" üzerimize yapışmış durumda.. Güneydoğu çok fena bu konuda, en ufak anlaşmazlıkta hemen kan davası, töre sebebiyle katliam yapıyorlar. Hiç boşuna "korucu onlar" demeyin, korucu olsa da yetiştikleri kültür aynı, Kürtler için özeleştiri yapma zamanı gelmedi mi?

  İNSANLIK DIŞI - yagareser

  Anladığım kadarıyla hedef gözetmeksizin ve çok fazla mermi sıkılmak suretiyle katliam amaçlı bu insanlık dışı saldırı gerçekleştirilmiş. İnsanlıktan zerre nasiplenmemiş canavarlar bunu niye yapar. O çocukların ne günahı var. Belki babasını görmeye gelmişti. Çok üzücü bir durum. Fotoğrafı görünce şoke oldum. Bunun bizim ülkemizde ve bizim insanlarımıza yapılması... O katillerin kim olduğu ve ne amaçla bu saldırının yapıldığı acilen ortaya çıkarılmalı.

  yine devletin silahları - pispor

  ve devletin görevli korucularından başkası değildir