Mardin Nusaybin'de hükümet konağına roketli saldırı

Mardin Nusaybin'de hükümet konağına roketli saldırı
Mardin Nusaybin'de hükümet konağına roketli saldırı
Mardin'de Nusaybin Hükümet Konağı'na roketli ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda bir özel harekat polisi yaralandı.

RADİKAL- Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK üyeleri tarafından Hükümet Konağı'na yapılan roketatarlı ve silahlı saldırıda, bir özel harekat polisi yaralandı. PKK mensupları Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi üzerindeki Nusaybin Hükümet Konağı önünde nöbet tutan özel harekat polislerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ve İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Devlet Hastanesine gelerek, yaralı polis hakkında yetkililerden bilgi aldı.

VALİ: BİR POLİS ŞARAPNEL PARÇASIYLA YARALANDI

Hastane çıkışında açıklama yapan Vali Koçak, PKK'lı bir grubun, 21.30 sularında Nusaybin Hükümet Konağı'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlediğini belirtti.

Saldırıda, bir polisin roketatar mermisinin patlaması sonucu isabet eden şarapnel parçasından yaralandığını ifade Koçak, Diyarbakır 'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen polisin durumunun stabil olduğunu söyledi.

Koçak, çatışmada saldırıyı düzenleyenlerden birinin ölü olarak ele geçirildiğini kaydetti.

(AA)