Mardin Valiliği'nden Nusaybin açıklaması

Mardin Valiliği'nden Nusaybin açıklaması
Mardin Valiliği'nden Nusaybin açıklaması
Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin ilçesinde 9 PKK'lının öldürüldüğünü söyledi.

RADİKAL- Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin ilçesinde 9 PKK ’lının öldürüldüğünü söyledi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Nusaybin merkez ve ilçe sınırlarındaki Girmeli, Kayadibi, Tepeüstü ve Eskihisar mahallelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından, güvenlik güçlerinin  operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgelerde yapılan operasyonlarda toplam 9 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlerin açtığı ateş sonucu iki sivil vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış olup tedavileri Nusaybin Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Nusaybin ilçemizde toplam 54 barikat ve hendek kapatılmıştır. Bombalı düzenekler kontrollü olarak patlatılmıştır. Kontrollü olarak patlatılan patlayıcı miktarı yaklaşık olarak bin 500 kilogramdır."

İLÇE MERKEZİNDE YASAK DEVAM EDİYOR
Açıklamada, Girmeli, Kayadibi, Tepeüstü ve Eskihisar mahallelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının bu gün saat 18.00 itibariyle sonra erdiği, Nusaybin ilçe merkezindeki sokağa çıkma yasağının ise sürdüğü kaydedildi: "Sokağa çıkma yasağına uymayan 3 şahsa Kabahatler Kanuna göre para cezası kesilmiştir. Nusaybin ilçemizde halkımızın hayatını zorlaştıran ve hürriyetini sınırlandıran bombalı hendeklerin kapatılmasına ve ilçemizin terörist unsurlarından temizlenmesi için çalışmalara devam edilecektir. Sokağa çıkma yasağına uyma noktasında gösterdikleri hassasiyet ve bu süre içerisinde gösterdikleri sabır ve gerek ihbarlar gerekse diğer şekillerde kolluk kuvvetlerimize yaptıkları destekler için Nusaybin halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz" denildi.

 


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Para

  ,

  İlan

  ,

  ilçe

  ,

  operasyon

  ,

  güvenlik

  ,

  sivil