Mardin Valisi: İçkici, kumarcı, manyaklarla evlenirseniz böyle olur

Mardin Valisi: İçkici, kumarcı, manyaklarla evlenirseniz böyle olur
Mardin Valisi: İçkici, kumarcı, manyaklarla evlenirseniz böyle olur

Mardin Valisi Turhan Ayvaz

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, kadınlar günü etkinliğinde kadınlardan evleneceği erkeği iyi seçmelerini isteyerek, "Böyle içkici, kumarcı vesaire manyaklarla evlenirseniz böyle olur" dedi.

MİDYAT - Mardin'in Midyat İlçesi'nde Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlar, 'Cinsiyet Eşitliliğine Duyarlılık' yürüyüşü yaptı.

Şölende konuşan Mardin Valisi Turhan Ayvaz, kadınları evleneceği erkekleri iyi seçmeleri konusunda uyararak şunları söyledi:

"Kadınlar için, kadınlar günü 8 Mart. Erkekler için bunun anlamı nedir? Erkekler için anlamı şudur. Evde hanımefendi hasta olduğu zaman veya anne ve babasını ziyarete gittiği zaman, biz erkekler bundan hiç hoşlanmayız o yüzden onlar evden ayrıldığında evde hayat duruyor. Hatta itiraf etmek lazım ki, erkekler evde aç kalıyor. Dolayısıyla kadınlar için sadece 12 ayda bir gün 8 Mart, erkekler için kadınlar günü her gündür. Toplumda muhakkak ufak tefek arızalar oluyor. Bayana şiddet gösterenler oluyor. Baştan siz de evleneceğiniz erkeği iyi seçin, psikolojisini iyi ölçün. Böyle içkici, kumarcı vesaire manyaklarla evlenirseniz böyle olur. Onun için bu biraz da size kalmış; annelere, babalara kalmış. Her toplumda muhakkak çürük elmalar oluyor. İnşallah bu sorunlar da zamanla hal olacak kanunlarımızın sonucunda."

"EN ŞANSSIZ KIZ, KÜÇÜK YAŞTA EVLENDİRİLENDİR"
Vali Ayvaz, en şanssız kadının ise anne ve babası tarafından 18 yaşını doldurmadan evlendirilen, bir meslek öğretilmeyen kişi olduğunu söyledi.

Bu kişilerin için hayatın zor ve garantisinin bulunmadığını belirten Vali Ayvaz, "Evlendirildiği zaman, çoluk çocuğa karıştığı zaman, en küçük bir kavga ve gürültüde anne ve babasının evine tekrar çocuğuyla döndüğünde, işte dünyası hem kendi başına çökmektedir, hem de çocuğunu küçük yaşta evlendirip, ben kurtuldum diyen anne ve babaların başına dünya çökmektedir. En şanslı bayan okuyan bayandır, çalışandır. Eline ekmeğini alan ve altın bizliği takan, okuduktan sonra doktor, mühendis ve milletvekilliğine kadar yükselendir en şanlı bayan. İnşallah sizler en şanslı bayanlar olma yolunda ilerlersiniz" diye konuştu.

DHA - Mehmet Halis İŞ


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Altın

  ,

  şiddet

  ,

  8 Mart

  ,

  hayat

  ,

  Doktor

  ,

  Kız

  ,

  toplum

  ,

  kavga

  ,

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/1124789112478916

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nisa Suresi. - Clear

  Birisi, böyle konularda hep aynı sureyi "Nisa Suresi" diline dolayıp duruyor.Bugüne dek başkaca hiçbir sureden bahsettiğine rastlamadım.Sonra da kendince "bilgiç,bilgiç" espriler yapmaya kalkıyor.Galiba bir tek "Nisa" suresini öğrenmiş ama tüm Kur'an'ı bildiğini sanıyor.Aslında,asıl espri kendisi ama, o bunun farkında değil...

  Serseriliğin lüzumu yok.. - evetisyan06

  Serseriser isimli yorumcu arkadaş aklın sıra espri yapmışsın ancak pek zekice olmamış. İçki içen hocanın lafına baksa zaten içmezdi ama belki sizin gibi sözde modernlerle aynı kafada olduğundan içiyordur. Bu durumda 10 adımda dövme tekniğini siz öğretirsniz. Malum her şeyi ahlktan iyi bilirsiniz. Vali beye gelince; o sizden daha tutarlı. Adam sebeplere iniyor. evleneceğiniz kişinin psikolojisini, karakterini, yaşantısını iyi ölçün diyor ama tabi sizin ideolojik gözlükleriniz fena halde takıntılı olduğu için sadece içkiyi görüyor diğerlerini görmüyorsunuz. Ee size göre modernlik içki şişesinin dibinde olduğu için de hemen sarılmışsınız savunmaya. İdeolojik körlük zor iş. Şurdan sadece içkiyi algılayan insanların akıl ve ruh sağlığı tartışılır!

  Memleketimin valisi.... - testereci

  Adamdaki düşünce derinliği göz yaşartıcı...Bir de "evde kadın yoksa erkek aç kalır" demiş hazret...Kendisini mi tarif etmiş ne???

  Anlinda ne oldugu yazilmiyor ki... - Gerçekleri gosteren

  Gerçekten bir valinin basit bir detayla kalmasi sasirticidir, kadinlarimizin nerden içkici, kumarci ve buna benzer kotu aliskanliklari tasiyan bir insanla evlendiklerini bilecekler, anlilarinda yazilmiyor ki?Bence bu sorun toplumsal sorunudur, yaani hepimizi ilgilendiren sorundur, açikçasi hukumetin gorevidir.Isterse çok yakin bir zamanda bu problemi kokten çozer,yeterince kadar yetkili, ve tum teknolojik bilimi elindedir.Ama sanki bir siyasi cikari var bu konuda, belki bu yuzden cozmuyor bu sorunu...

  Valimizin aklinda - ahom

  Kadin (O'nun degimiyle bayan) hala evde oturan, yemek yapan bir kisi. Niye butun gunler erkekler icin kadinlar gunuymus, cunku kadinsiz erkek evde ac kalirmis! Yani Kadinin sosyal alandaki yeri bu, eve geln erkege yemek yapmak, evi cevirmek. Ickiyi birakin, su akla, yaklasima bakin! Erkekler kadinlara muhtac oldugu icin onlara saygi duymali demeye geliyor resmen. Burdan cikan sonuc ise, kadinlar sosyal olarak dayatilmis rollerini oynadikca, dayak yememeyi hakediyorlar oluyor. Yaradilistan (ne derseniz yada) bir firsat esitligi, sosyal rollerden arinmis, insana insan olarak bakan bir bakis acisi lazim. Valimizin bakis acisi bence cok hatali. Buradan hareketle, evde oturmayan, evi cevirmeyen kadin ne oluyor valimizin gozunde?

  BU VALİ AHLAK MÜDÜRÜ MÜ - semi ekrem

  İdrak etmemiz gereken şu bu ülkede yaşayan her birey kendinden mesuldur içki içmek kanunlarımıza göre suç degildir bu yüzden bu açıklamayı yapan sözde tahsilli ama inan kör cehaletin pençesine kapılmış biri olarak bu ismini bellegime yazık olur diye hitap etmiyecegim bu şahsı bu zorba duygularından dolayı kınıyorum

  Sayin vali iyi niyetli? - brotherlouie

  Hala daha bu insanlara iyi niyetli vb. gibi yaklaşımlar göstererek bu insanları aklamaya çalışanların olması ne kadar acı bir durum. Bizi yöneten zihniyetin hala kadın veya insan hakları savunucusu olduğunu düşünenlerin olması çok şaşırtıcı. Bu insanların ne kadın hakları ne de başka bir konu umurlarında. Bu insanların umurunda olan tek şey yaşadıkları çarpık inancı zorla başkalarınada dayatarak kendilerine alan açmaktan ibarettir. Bu ülkenin tarihinde hiçbir dönem bu kadar karanlık olmamıştı. Bu tespiti haklı ve ispatlı nedenlerim olduğu için koyuyorum.