Mardin'de kaçak elektriğe karşı büyük operasyon

Mardin'de kaçak elektriğe karşı büyük operasyon
Mardin'de kaçak elektriğe karşı büyük operasyon
Mardin'in Derik İlçesi'ne bağlı yerleşim birimlerinde kaçak elektrikle sulama yapan abonelere yönelik, jandarmanın da havadan ve karadan 3 tabur askerle desteklediği bir operasyon düzenlendi.

DERİK - Mardin Valisi Turhan Ayvaz imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Derik İlçesi'ne bağlı yerleşim birimlerinde DEDAŞ ekipleri tarafından sulama maksatlı kullanılan kaçak elektrik trafolarının tespit edilmesi üzerine operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, "DEDAŞ ekipleri tarafından sulama maksatlı kullanılan kaçak elektirik trafolarının tespit edilmesi üzerine, valilik makamının olurları ile kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik işlemler yapılması planlanmıştır.

Bu kapsamda, 19-20 Nisan tarihlerinde tespit edilen noktalara işlem başlatılmış; işlem yapan toplam 22 DEDAŞ ekibinin güvenlikleri ve yakın emniyeti Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık 3 tabur ile sağlanmış, ayrıca bölge havadan helikopter ile kontrol edilmiştir.

Faaliyet 20 Nisan günü saat 13.00'da sonlandırılmış olup, her iki günde toplam 179 ayrı noktada elektrik enerjisi hırsızlığına yönelik yasal işlem yapılmış, abonesiz kaçak elektrik kullanımı engellenmiştir. Kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik bu faaliyetlere önümüzdeki dönemde diğer ilçelerde devam edilecektir" denildi.

DHA - İbrahim AYDOĞAN


  http://www.radikal.com.tr/113086411308646

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU sadece Mardin'in bir ilçesi. - ahom

  Devam edin bakalım bütün bölgede ne çıkacak. Biraz da harcayan ödesin artık suyunu elektriğini. Dürüstçe ödeyen bir ay atlasa evine gelir keserler, yıllarca ödemeyen insanlar yüzünden fazla fatura ödeyen bizler mağduruz. Geçmişe yönelik araştırma yapsınlar, kaç seneyse icra ile alsınlar.

  hırsızlık - HARAYDIN

  Bazıları parası olmadığı için hırsızlık yapar bazıları parası olduğu halde hırsızlık yapar. Bu böyle olmaz. 10 baraj daha yapın, arazi istimlak bedeline arazi sahiplerini baraj hissedarı yapın, kar payı ile elektrik hesabını mahsup ettirin. Elektrik parasının yüzde 25//90 arasında oranı kar payı ile ödensin.

  Özelleştirin de görsünler - turq_82

  Bir saat su için biz 30 TL para ödüyoruz. Bir dönüm tarla için de en az 4 saat su akıtırız. 10 dönüm buğday yılda ortalama iki defa sulanır(yağışa göre 3 ya da 1 olabilir). Yani tek bir tarla için bile senelik 2.500 - 3.000 TL su masrafı ediyoruz. Bu parayı biz çatır çatır öderken elektrik dağıtımını ve kooperatifin elektrik alımını özelleştirdiler. Özelleştirildikten sonra kontör yükler gibi önce parayı ödeyip sonra sulamaya başladık. İkide bir düzenleme adı ile zam yapılması da cabası. Özelleştirin şu Güneydoğu'daki elektrik dağıtımını ve kooperatifi de görsünler dünya kaç bucakmış.

  şaka mı bu? - himone

  mardin'de yıllarca görev yaptım. adamın altında 120 bin liralık arabası var, evini kaçak ısıtıyor. köylere gidin ve kerpiç evlerdeki somyalardan yapılan ısıtıcıları görün. adam ahırını kaçak elektrikle ısıtıyor. hayır fakir desen fakir değil bu adamlar. senden benden iyi yaşıyor, intenetten ev kiralarına bakın da fakir diye yutturulan yerlerde kiraların ne kadar yüksek olduğunu görün.

  Ayırt edemiyorlar mı? - Artificial intelligence

  Bu hırsızlık, ne çaldığın farketmiyor. dinsizler bile dürüsttür, siz ibadet ediyorsanız çalmamalısınız

  habercilik - meakdağ

  Bu mudur haberciliğiniz? Buna gazetecilik mi diyorsunuz? Radikale neler oluyor bazen? Yabancı bir el mi giriyor bu gazeteye gizliden? Herkesin selameti için gece gündüz dua ettiği barış bu ortamında haberinizin başlığının nasıl anlaşılacağını çok iyi biliyorsunuz. Bunun dağdakilere yönelik bir operasyon olarak algılanacağını ve okuyanda adrenalinin tavan yapmasına sebep olacağını bildiğiniz halde yapıyorsunuz: Bir zamanların E.Özkök yönetimindeki Hürriyet gazeteciliği.Şahsen bende salgılanmasına sebep olduğunuz adrenalinin her molekülünün hiddetini size yönelteceğim...