Mardin'de polis aracına saldırı: 1 şehit

Mardin'de polis aracına saldırı: 1 şehit
Mardin'de polis aracına saldırı: 1 şehit
Mardin'de Devlet Hastanesi'ndan çıkaş yapan polis aracına, çevrede pusu kuran teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda bir polis memuru şehit oldu.

Dün gece saat 19.15 sıralarında Mardin’in Yehişehir Semti’nde bulunan Devlet Hastanesi önünde meydana gelen saldırıda resmi polis aracının hastane bahçesinden çıkış yaptığı sırada çevrede pusu kuran 3 PKK ’lı araca uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Açılan ateşte polis memuru Cengiz Ergüzek, ağır yaralandı. Araçta bulunan diğer polis memurlarının anında karşılık vermesi üzerine PKK’lılar olay yerinden kaçtı.

Ağır yaralanan polis memuru Ergüzek, hemen götürüldüğü Mardin Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Saldırının ardından olay yerine gelen Mardin Valisi Turhan Ayvaz, saldırıyı 3 teröristin gerçekleştirdiğini belirterek, "Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarımız devam ediyor" dedi.

Saldırının Devlet Hastanesi önünde meydana gelmesi üzerine, polis ekipleri hastane bahçesinde olası bir patlayıcı tuzaklanmış olma ihtimaline karşı arama yaptı, ancak olumsuz bir duruma rastlanmadı.

BAŞSAVCI OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Dündar, Cengiz Engüzek adlı polisin şehit edildiği olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Başsavcı Dündar, hastane yetkililerinden, hastaların mağdur edilmemesini isteyerek, "Bizler burada olay yeri incelemesi yaparken, acil vakası bulunan hastalarımızı da mağdur etmemek için onları doğru bir şekilde yönlendirelim. Delilleri toplamak için kısa bir süreliğine burayı düzenlememiz lazım. Tıbbi ve sıhhi açıdan önlemleri aldıktan sonra, buradaki girişleri kapatıp acil hastaları diğer kapıdan yönlendirelim. Şu da olmasın ama tıbbı açıdan acilen gelen hastalar geri gönderilmesin" dedi.

16 İNŞAAT İŞÇİSİ GÖZALTINA ALINDI

Bu arada olayla ilgili olarak hastanenin etrafındaki inşaatlarda çalışan 16 işçisinin, ifadesi alınmak üzere gözaltına alındığı bildirildi.

Öte yandan kaçan saldırganların yakalanması amacıyla başlatılan operasyon devam ediyor. Operasyona çok sayıda özel harekat polisinin de katıldığı belirtildi.

DHA - Nezir GÜNEŞ