Mardin'de şehit olan polis Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi

Mardin'de şehit olan polis Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi
Mardin'de şehit olan polis Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi
Mardin'in Dargeçit ilçesinde yerleştirilen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Mehmet Hüseyin Balta, memleketi Diyarbakır'da toprağa verildi.

RADİKAL- Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK tarafından yola yerleştirilen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3 meslektaşıyla birlikte şehit olan polis memuru Mehmet Hüseyin Balta (31), memleketi Diyarbakır'da toprağa verildi.

Evli ve 2 çocuk sahibi Balta'nın Türk bayrağına sarını naaşı Mardin Emniyet Müdürlüğü'ndeki törenin ardından Diyarbakır'ın Çınar ilçesine getirildi. Balta'nın cenazesi, Aşağıkonak Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

İstanbul 'da ikamet ettikleri için Mardin'deki törene yetişemeyen baba Alihan ve anne Adile, cenaze namazı ve defin işlemlerine katıldı. Yoğun güvenlik önlemleri düzenlenen cenaze töreninde şehit polis memuru, annesi Adile Balta ve yakınları tarafından Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi. Yakınları tarafından güçlükle yatıştırılan acılı anne, tören mangasında görevli polisin taşıdığı oğlunun fotoğrafını eline alarak gözyaşları döktü. 

VALİ TAZİYE ÇADIRINDA

Şehit polis memuru Hüseyin Balta için toprağa verildiği köyünde taziye çadırı kuruldu. Akşam saatlerinde beraberindeki 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile birlikte taziye çadırına gelen Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, şehit için Fatiha okumasının ardından köyden ayrıldı.

(AA)