Mardin'de üst düzey bir PKK'lı öldürüldü

Mardin'de üst düzey bir PKK'lı öldürüldü
Mardin'de üst düzey bir PKK'lı öldürüldü
Nusaybin'de bir eve düzenlenen operasyonda PKK'nın yöneticilerinden birinin öldürüldüğü açıklandı.

MARDİN - Selahattin Eyyübi mahallesi Sakarya caddesinde dün bir evde PKK üyesinin bulunduğu ihbarını alan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ile Özel Hareket Timleri, söz konusu eve operasyon düzenledi.

Güvenlik güçlerinin “teslim ol” çağrılarına evden silahla karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada bir PKK’lı öldürüldü.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz yaptığı açıklamada, operasyon düzenlenen evdeki teröristin “teslim ol” çağrılarına el bombası atıp, silahla ateş açması üzerine yaklaşık 20 dakika süren çatışma yaşandığını ifade ederek, “Operasyonda örgütün yöneticilerinden biri ölü ele geçirildi. Çatışmada güvenlik güçlerimiz zarar görmedi. Olay yerinde yapılan incelemelerde bir kaleşnikof marka silah, bir patlamamış el bombası ve bomba düzeneği ele geçirildi. Etkisiz hale getirilen terör örgütü üyesinin kimliği daha sonra açıklanacak” dedi.

Ancak Vali'nin açıklamadığı o ismin PKK'nın Mardin bölge sorumlusu “Akif” kod adlı Mehmet Şirin Cebe olduğu öğrenildi.

Vali Ayvaz, çatışma sırasında bir PKK’lının da kaçtığını söyledi.

Öte yandan, olay yerine gelen bir grup ile polis arasında tartışma yaşandı. Güvenlik güçleri taş atan gruba polis basınçlı su ve biber gazıyla müdahalede bulunarak grubu dağıttı. (aa)