Mardinli kızların Eskişehir gezisi, çileye dönüştü

Mardinli kızların Eskişehir gezisi, çileye dönüştü
Mardinli kızların Eskişehir gezisi, çileye dönüştü
Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün, Bakanlık projesi kapsamında kiraladığı bir otobüsle 42 genç kızı Eskişehir'e geziye götürmesi çileye dönüştü. Otobüs yolda arıza yapınca, genç kızlar yaklaşık 10 saat mahsur kaldı.

RADİKAL - Bakanlık projesi kapsamında Mardinli 42 genç kızın dün başlayan Eskişehir gezisi, skandalla sonuçlandı. 3 yıldan beri bakanlığın başlattığı proje kapsamında, 14- 24 yaş arası genç kızlar için, çeşitli kentlere gezi programları düzenleniyor.

Bu çerçevede, Mardinli 42 genç kızı Eskişehir'e götürmek için kiralanan otobüs, dün saat 17.00'de yola çıktı. Yolda da bir kaç kez arıza yapan ancak onarılan otobüs, gece saat 03.30'da Adana'nın Pozantı İlçesi'ndeki bir dinlenme tesisinde yine arıza yaptı.

14'ER KİŞİLİK 2 MİNİBÜSE 42 KİŞİYİ BİNDİRDİLER

Bu duruma kızların tepki göstermesi üzerine grup liderleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, aracın kısa sürede onarılacağı bilgisini vererek, kızları teselli etmeye çalıştı. Ancak 10 saat bekleyen kızlar, otobüsün onarılmamasına büyük tepki gösterince, yetkililer 14 kişi kapasiteli 2 minibüsü, kızların beklediği tesislere getirdi.

İki grup lideriyle birlikte toplam 42 kişi, 14'er kişi kapasiteli 2 minibüsle Eskişehir'e getirildi. Valiz ve çantalarıyla birlikte minibüslerde balık istifi yolculuk yapan genç kızlar, yaşadıkları durumu ailelerine bildirdi.

BABA: ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM

Velilerden Mehmet Ali Demir, GençliK Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine tepki göstererek, "Yetkililer fazla para harcamamak için eski ve arızalı bir otobüs kiralamış. Kız çocuklarımız saatlerce yolda mahsur kalmış. Böyle yöneticilik mi olur. Ayrıca firma hakkında da şikayetçi olacağım" dedi.
Nezir GÜNEŞ/ MARDİN, (DHA)


  ETİKETLER:

  Ali Demir

  ,

  Adana

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Kız

  ,

  Proje

  ,

  Para

  ,

  Gece

  ,

  Güneş

  ,

  genç

  ,

  firma