'Marjinaller' YÖK tasarısına destek vermedi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Kıbrıs politikalarına karşı çıktıkları için marjinal olmakla suçladığı MHP, DYP ve SP'nin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in iddia ettiği gibi YÖK tasarısına açık destek vermedikleri ortaya çıktı.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Kıbrıs politikalarına karşı çıktıkları için marjinal olmakla suçladığı MHP, DYP ve SP'nin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in iddia ettiği gibi YÖK tasarısına açık destek vermedikleri ortaya çıktı.
DYP lideri Mehmet Ağar: Tasarı beklentileri karşılamaktan uzak. Ortada ciddi bir iyileştirme yok. Yapılan bir parmak bal çalmak. Önemli olan toplumsal mutabakatla bunları yapmak. Milletimiz gerginlikten, kavgadan, uzak çözümleri arzu etmekte.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır: Bakan hangi bilgiye dayanarak bizim desteklediğimizi söylüyor. Başbakan bu konuda yapılan çalışmaların herkese ulaştırıldığını söylüyor. Bizden destek istemediler.
İmam-hatip meseleleri ayrı, ancak hükümete destek vermiyoruz, samimi bulmuyoruz.
SP Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu: Bu tasarı imam-hatipler ve meslek liseleri açısından beklenen adaleti sağlamadı. Ancak en azından bir adım. Karşı çıkılmasını isabetli görmüyoruz.