Market sahibine tokat atan belediye başkanı'na, 450 ağaç dikme cezası

Market sahibine tokat atan belediye başkanı'na, 450 ağaç dikme cezası
Market sahibine tokat atan belediye başkanı'na, 450 ağaç dikme cezası
Konya'nın Yunak İlçesi'nde kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü market sahibi 39 yaşındaki Tekin Erdağ'a, markette müşterilerinin gözü önünde tokat atan Belediye Başkanı AK Parti'li Yusuf Bayat, Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 450 ağaç dikmekle cezalandırıldı.

KONYA - Olay, geçen yıl Temmuz ayında Yeni Mahalle Hükümet Caddesi'ndeki Tekin Erdağ'a ait markette meydana geldi. Yunak Belediyesi Zabıta ekipleri, Belediye binasının karşısında bulunan marketin sahibi Tekin Erdağ'a, çöpünü konteynerlerin dışına atıp çevreyi kirlettiği gerekçesiyle, Kabahatler Kanunu'na göre 170 lira para cezası kesti. Tekin Erdağ da ceza makbuzunu zabıta ekiplerine geri verip, iddiaya göre Belediye Başkanı Yusuf Bayat'ın ödemesini isteyip hakarette bulundu.

Kendisine hakaret edildiği iddiasını duyan Belediye Başkanı Yusuf Bayat da yanına zabıta ekipleri ve diğer belediye görevlilerini alıp Tekin Erdağ'ın marketine gitti. Başkan Bayat, iddiaya göre "Sen bana nasıl hakaret edersin?" deyip müşterilerin gözü önünde Erdağ'a tokat attı. Bayat'ın tokat atma anı marketin güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı.

Tekir Erdağ'ın şikayeti üzerine Yusuf Bayat'ın 'Basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde kasten adam yaralama' suçundan yargılandığı Yunak Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşması bugün yapıldı.

Mahkeme heyeti, Bayat'ın suçunun sabit olduğunu belirtip, Bayat'ı, ilk olarak 120 gün karşılığı adli para cezasına çarptırdı. Suçun tahrik altında yapıldığına kanaat getiren ve Bayat'ın iyi halini göz önünde bulunduran heyet, cezayı 50 gün adli para cezası karşılığı 2 bin liraya düşürdü. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar veren heyet, Bayat'ın 5 yıl süreyle denetimde serbestlik tedbirine tabi tutulmasına ve bu sürenin ilk bir yılı içinde 450 ağaç dikmesine karar verdi.(DHA/Hasan Dönmez)


  http://www.radikal.com.tr/114010511401055

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  . - hasbhasb

  Peki bu mahkeme kararından, tokat yiyen market sahibi ne anlam çıkarmalıdır? Ağaç dikmek ne zamandan beri "ceza" olmuştur?

  para cezasına ne oldu hakim bey - demlicay2011

  galiba esasını vermeye yüreğiniz dayanamadı. bunların paraya vediği değeri biliyor olmalısınız. aslında böyle davalarda sonuç para olmalıydı. kayrılma olmuş resmen. bu ülke çok çekti bu kavram yüzünden. o okunan okullar hep boşa gitti zaten abd ye hizmet edeceğim diye abd sizi rusyaya karşı korumayacaktır. 1. ve 2. dünya savaşlarında kimin ne olduğunu biliyoruz. dostluk yoktur çıkar vardır. o yüzden 60 yıldır abdye hizmet ediyoruz sonuuç sıfır. kendine çalan bir hikaye bu. terbiyesizce.

  Şaka gibi yargı sistemi... - SAREDO

  o tokadı yiyen market sahibinin müşterilerinin yanında ayaklar altına alınan gururu ne olacak peki??

  ADIM ADIM AK KRALLIK - FGG-TE

  Diktatörlük bütün vatana ve milletlere hayırlı uğurlu olsun insan tencereye ne koyarsa akşam onu yer tencereye akp yi koyan şimdide ayvayı yiyor. ne yazık ki akp ye koyanlar da bu ayvanın tadına bakıyor hemde çürük olanının. Gelecek seçimleri dört gözle bekliyorum. Eğer akp ye bütün bunlara rağmen oy verecek ve yapılanların doğru olduğunu düşünen arkadaşlar varsa lütfen yorum yapsın çünkü ne düşünüyorlar çok merak ediyorum. bana akp yi savunsunlar

  şimdi yandılar - gazetey

  adamlar ağaç keseceğim diyor hakim ağaç dikme cezası veriyor. hakimde yandı ona emsal teşkil eden belediye başkanı da. Her ikisini de gezi eylemlerine bekliyoruz. başımızın üstünde yerleri var. yanlarında düdük, tencere, tava, deniz gözlüğü, maske (kaliteli olsun) getirmeyi unutmasınlar.