Marmara Denizi'nde 3 metrelik köpekbalığı

Marmara Denizi'nde 3 metrelik köpekbalığı
Marmara Denizi'nde 3 metrelik köpekbalığı
Şarköy İlçesi'nden Marmara Denizi'ne açılan balıkçı Bülent Karaoğlu'nun ağına 3 metre uzunluğunda 250 kiloluk camgöz tipi köpek balığı takıldı.

 
Nuri ÇAĞLAR -


TEKİRDAĞ - Şarköy’de balıkçılık yapan Bülent Karaoğlu, teknesi ile Marmara Denizi'ne açıldı ve sahilden 35 metre uzaklıkta ağ attı. Karaoğlu'nun ağına camgöz tipi köpek balığı takıldı. Bülent Karaoğlu, limandan çağırdığı diğer balıkçı arkadaşlarının yardımı ile teknesine çıkarttığı köpek balığını İstanbul'da satmayı düşündüğünü söyledi.
Bülent Karaoğlu, daha önce de 7 metre boyunda köpek balığı yakaladığını belirtti. Karaoğlu, “Köpek balıkları daha çok, Marmara Denizi fırtınalı ve sisli olduğu zamanlarda, gemi ve şilepler Şarköy sahillerinde demirli durduğunda ortaya çıkıyor. Havanın sisli olması nedeniyle, gemiler ışıklarını yakıyor, bu ışıkları gören köpek balıkları, balıklar için kıyıya yaklaşıyor. Gece attığım ağı sabah saatlerinde sisin dağılmasıyla toplamaya gittim. Ağın ağırlığına çok balık geldi diye sevindim, çektiğimde canlı köpek balığını gördüm” dedi.