Marmara İletişim'de 'sınavın varsa gel' dönemi!

Marmara İletişim'de 'sınavın varsa gel' dönemi!
Marmara İletişim'de 'sınavın varsa gel' dönemi!
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Bahar Dönemi final sınavları gergin başladı. Dekanlığın 'önceki sınav dönemlerinde çıkan olayların yaşanmasını engellemek' gerekçesiyle başvurduğu yöntemler protesto edildi.

İSTANBUL - İletişim Fakültesi Dekanlığı'nın geçtiğimiz Cuma günü resmi internet sitesinden yaptığı, "Fakültemizde sınavların rahat ve huzur içerisinde yapılabilmesi için sınav günlerinde sadece sınavı olan öğrenciler kampüse alınacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav saatlerinden 1 saat önce kampüse gelmelerini rica ederiz" uyarısının ardından fakülte girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Kapıda oluşan kuyruklara ve sıkı aramalara tepki gösteren öğrenciler, kimlik kartını göstermelerine rağmen bazı öğrencilerin okula alınmamalarını da protesto etti.

FAKÜLTEDE "DEKAN İSTİFA" SLOGANLARI

Okula girmekte zorluk çeken ve sıkı aramalardan geçen bir grup öğrenci, yaşananlardan Dekan Yusuf Devran'ı sorumlu tuturak, "Dekan istifa' sloganları attı. 'Sınavlardan bir saat önce okulda olun' uyarısına rağmen kapıdaki kuyruk nedeniyle sınavlara güçlükle yetiştiklerini dile getiren öğrenciler duruma yolu kapatarak tepki gösterdi. Fakülte giriş kapısının önündeki sokaktan araçların geçmesine engel olan öğrencileri fakülte önünde nöbet tutan çevik kuvvet polisleri uzaklaştırdı. Yaşananları alkış ve sloganlarla protesto eden öğrenciler, girişteki aramaların hızlandırılmasıyla sınavlarına girerek olaysız şekilde dağıldı. (Birkan YILDIZ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113516111351613

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polis Kafası - buendia

  Sanırım Abraham Maslow demişti, meşhur söz; "sahip olduğunuz tek şey çekiç ise çevrenizdeki her şeyi çivi olarak görmeye başlarsınız". Bu okulun akp'li dekanı hiç zahmet edip Max Weber okumuş mu merak ediyorum, tüm otoritesini baskı gücünden alması bir akademisyen için ne kadar acı bir durum.

  ???????? - _SHU_

  her sokağın başına eli coplu gaz bombası tetikte bir çevik kuvvet yerleştirseler hiç şaşırmam hatta evin önüne bir tane asayiş memuru koysunlar aileden sorumlu olur :) vay halimize herkes köyüne dönsün diyecem jandarmada kalkıyormuş orasıda polis yönetimine geciyormuş yakında.. gerillalar dağdan iniyor sivil hayatı dağa taşımanın vakti geldi :)

  Nedir bu - UlasMetin

  Eğitim ve öğretim kurumundan bahsediliyor sözüm ona, demokrasinin temellerini ne ile atmayı düşünüyor bu ağalar? Öğrencilerin en temel hürriyetlerini prangaya vurarak mı ileri demokrasi ülkesi olacağız? Beyefendilerin muasır medeniyet seviyesine erişmek gibi bir gayeleri olmadığı aşikar.