Marmara İletişim'de 'Yusuf Devran' dönemi bitti

Marmara İletişim'de 'Yusuf Devran' dönemi bitti
Marmara İletişim'de 'Yusuf Devran' dönemi bitti
Öğrencilere ve akademisyenlere açılan soruşturmalar ve 'fişleme' iddialarıyla gündeme gelen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Yusuf Devran 'süresi dolduğu için' dekanlık görevinden ayrıldı. Devran'ın döneminin bitmesi sosyal medyada bayram havası yarattı.

Marmara İletişim'de Yusuf Devran dönemi bitti. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görev süresi dolan Yusuf Devran dekanlık görevinden ayrıldı. Devran öğrencileri fişleme, öğretim üyelerini tehdit etme gibi iddialarla gündeme gelmişti.

GÖREV SÜRESİ 7 TEMMUZ'DA DOLDU


BiaNet'ten Beyza Kural'ın haberine göre Dekan Yusuf Devran’ın görev süresi 7 Temmuz’da doldu.  Prof. Dr. Selma Ulus’un vekaleten yerine getirdiği dekanlık görevine henüz kimin atanacağı bilinmiyor.
Yusuf Devran dekanlık süresi boyunca öğrencilere ve akademisyenlere açtığı soruşturmalar, jüriye yüksek lisans sınavında okula kabul edilecek öğrenciler için bir liste verdiği ve bunu kabul etmeyen öğretim üyesini tehdit edip fiziksel şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme geldi.
Öğrenciler, akademisyenler ve sendikalar sık sık Devran’ın uygulamalarına karşı basın açıklamaları ve kampanyalar düzenledi.

BAŞBAKAN'A MEKTUP YAZILMIŞTI

Devran’ın uygulamalarına tepkiler sınırları da aşmış, Kuzey Amerika Ortadoğu Araştırmaları Derneği MESA Devran ile ilgili Başbakan Erdoğan ’a iki kez mektup yazmıştı. 
Fakültenin web sitesine göre; Fakülte Kurulu'nda Profesör üyeleri arasında adı geçmeye devam eden Devran ayrıca Yönetim Kurulu'nda da üye olarak görünüyor.

DARISI DİĞER İLETİŞİM FAKÜLTELERİNİN BAŞINA...


Yusuf Devran'ın dekanlığının sona erdiği haberi sosyal medyanın da gündemindeydi. İşte Devran'ın gidişinin ardından atılan tweetler'den bazıları:

Ceren Yörük ‏@cerenyoruk1907
Kaç kişinin ahı var acaba sende? Güle güle Yusuf Devran!

Sevcan Altunay ‏@svcnaltunay
Yusuf Devran'in Marmara Iletisim'deki gorevi son bulmus. Canini yaktigi ogrencilerin ahi pesini birakmasin.

Eylem ‏@sevgieylemdir
Marmara İletişim'de Yusuf Devran dönemi bitmiş. Darısı diğer iletişim fakültelerinin üstüne karabasan gibi çökenlere.

Sibel Tosun ‏@pennylane_81
Yusuf Devran artık dekan değil. MÜ iletişime büyük geçmiş olsun.. Umarım yarattığı yıkım çabuk atlatılır!!

Melisa ‏@MPuder
Yusuf Devran, artık Marmara İletişim'in eski dekanı. Akademik kadro ve fakülte öğrencilerine büyük geçmiş olsun.

Selma Konyak ‏@Beynelmilelnsan
Yusuf Devran hoca cok defa etkinlik yapan kulup ogrencilerine makam arabasini vermisti. Baska hangi dekan arabasini ogrenciye verir?

Korhan Kalabalık ‏@korhankalabalk
Bu arada Marmara İletişim'de muhalif öğrenci ve akademisyenlerin üzerine gestapo gibi çöken Yusuf Devran dönemi sona erdi. Hayırlı olsun (:

Gökhan Kaya ‏@karaolorin
Yusuf Devran okulumuz Marmara İletisim'in icine ettikten sonra gitmis, donusu olmasin radikal.com.tr

Marmara Üniversitesi'nde 'Gezi kıyımı' başladı