Marmara ve Ege'ye şiddetli fırtına uyarısı

Marmara ve Ege'ye şiddetli fırtına uyarısı
Marmara ve Ege'ye şiddetli fırtına uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Güney Ege'de şiddetli fırtına uyarısında bulundu. Fırtınanın etkisini 5 gün sürdüreceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara ve Ege ’de şiddetli fırtına uyarısı yaptı. Meteoroloji yetkilileri, dün akşam saatlerinde güney ve güneybatıdan saatte 50-60 kilometre hızla esen fırtınanın etkisini yarın öğlen saatlerine kadar sürdürmesinin tahmin edildiğini açıkladı. Güney Ege’de kuvvetli fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Marmaris ve Datça’da dün sabaha karşı başlayan rüzgâr, etkisini sürdürüyor. Meteoroloji verilerine göre, Marmaris’te rüzgârın hızı saatte 52 kilometreye, Datça’da ise 53 kilometreye kadar çıktı. Marmaris’te 2.5 metreyi bulan dalgalar Yat Limanı’na kadar yükseldi. Vatandaşlar kıyıya vuran dalgalar nedeniyle deniz kenarında yürümekte güçlük çekti. Açık denizde ise rüzgârın hızının 90 kilometreyi bulmasının beklendiğine dikkati çeken yetkililer, denize açılmamaları konusunda denizci ve balıkçılara uyarıda bulundu. Kuvvetli rüzgâr nedeniyle denizciler, limanda bağlı olan teknelerinin zarar görmemesi için çeşitli önlemler de aldı. Bölgede 5 gün boyunca rüzgâr ve yağmurlu havanın etkili olacağı bildirildi.
Çanakkale ve çevresinde de dün öğlen saatlerinde başlayan lodosla birlikte sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağışın cumartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Sörf keyfi
Öte yandan, sörfçüler rüzgârın tadını çıkardı. Marmarisliler’in de büyük bir keyifle izlediği sörfçülerden Mehmet Göçer, “Fırtına bizim için keyif aracı. Sörf yapmak, dalgalarla dans etmek bizi dinlendiriyor” dedi.