Marmara ve İstanbul'da akşama kadar sağanak yağış

Marmara ve İstanbul'da akşama kadar sağanak yağış
Marmara ve İstanbul'da akşama kadar sağanak yağış
Meteoroloji, Trakya başta olmak üzere Marmara bölgesinde akşama kadar kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı. İstanbul'da saatlerder devam eden yağış nedeniyle su baskınları oluştu.

ANKARA /İSTANBUL – Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurtta görülecek yağışların, Trakya başta olmak üzere Marmara bölgesinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini açıkladı. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İstanbul’un da aralarında bulunduğu Marmara Bölgesi’nin bazı kentlerinde sağanak yağışların bu akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

10 DAKİKA YAĞDI UNKAPANI ALTGEÇİTİ GÖLE DÖNDÜ
İstanbul Fatih’te Unkapanı Köprüsü alt geçidinde aniden bastıran sağanak yağışın ardından rögar kapakları taştı, aralarında bir taksinin de bulunduğu 4 otomobil sular altında kaldı. Yaklaşık 1,5 metreye yükselen suda araçta mahsur kalan 6 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

İstanbul'da sabah saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış, Unkapanı köprüsünde seyir halinde olan 4 otomobilin sular altında kalmasına neden oldu. Saat 09.00 sıralarında Eminönü'nden Balat istikametine gidiş yönünde köprü altında aralarında içinde 1'i taksi 4 otomobil, rögar kapaklarının taşması sonucu sular altında kaldı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Su birikintisinin yaklaşık 1,5 metreye ulaştığı köprü altındaki araçlarda mahsur kalan 6 vatandaş kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı.

Taksinin şoförü 54 yaşındaki Hayati Dağuşağı, "Köprü altında geçerken aracım bir anda durdu. Unkapanı tarafından bir anda yoğun bir su birinkintisi gelmeye başladı. Bir yandan da yağmur hızlanınca araç geriye doğru kaymaya başladı. Aracın tavanına kadar su geldi. İki kadın müşterim vardı. Sinir krizi geçirdiler. 25 yıllık şöförüm böyle bir olayla karşılaşmadım." dedi. Çevredeki bir işyerinde temizlik görevlisi olarak çalışan 28 yaşındaki Fatih Emun ise, "10 dakika yağmur yağdı. Ortalığı bu hale getirdi. Rögarların tıkanması neden oldu. Yağmur yoğundu. İtfaiye gelip insanları kurtardı." dedi.


TANER YENER / DHA