Marmara'da deprem: Tekirdağ ve İstanbul sallandı

Marmara'da deprem: Tekirdağ ve İstanbul sallandı
Marmara'da deprem: Tekirdağ ve İstanbul sallandı
Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi açıklarında 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve DepremAraştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 06.13'te merkez üssü Marmara Denizi olan 4,7 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

Deprem yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Bu depremin ardından aynı noktada saat 06.21'de yerin 7 kilometre derinliğinde 4,1 büyüklüğünde başka bir deprem daha oldu.

Deprem İstanbul da dahil çevre il ve ilçelerden hissedildi.

Can ve mal kaybı yok
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Marmara Denizi'nde meydana gelen depremlerde can ve mal kaybı yaşanmadığını duyurdu.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, "27 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 06.13’te Marmara Denizi’nde 4,7, saat 06.21’de ise 4,1 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiştir. 6.97 ve 7.01 km derinliğindeki depremlerin Marmara Ereğlisi’ne uzaklıkları 19.18 km ve 20.02 km olarak ölçüldü. Depremlerde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Bölgedeki deprem aktivitesi Başbakanlık AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir" denildi.


  http://www.radikal.com.tr/116314311631434

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Metafizik uzmanı katıldığı tv programında depremi önceden açıkladı. - user503176

  http://www.songaz.com/video-metafizik-uzmani-deprem-aciklamasi-949580.html kardesim adam uyarıyor ve deprem gerçekten oldu bulgaristan veya yunanistan her tarafta oluyor.Metafizik uzmanı gökhan hani yerde söylüyor.Bu adamın kitabını ve teorisinini kaideye alınması gerekiyor.

  Samsun ve Mersin 6.bölge olmalı. - İtaatsiz

  Çeşitli teşvikler ile İstanbul nüfusu hızla azaltılmalı. Gelecek olan Büyük İstanbul Depremi'nin hasarını asgariye indirmenin tek yolu bu. Eğer bu şekilde devam edersek depremde 1 milyon civarında insan ölecek ve ekonomi en az 20 yıl geriye gidecek. Bile bile lades olmayalım. Kentsel dönüşümün depreme faydası çok kısıtlı. Kesin çözüm İstanbul'dan ters göçü başlatmak. Samsun ve Mersin 6.bölge ilan edilsin. Hatta özel teşvikli 7. bölge. İstanbul sanayisinin önemli bir kısmı bu şehirlere taşınmaya teşvik edilsin. İstanbul sınırlarındaki bütün üretim tesislerine özel İstanbul vergisi gelsin. Birkaç tanesi hariç İstanbul'daki üniversiteler (başta Edirne ve İzmit olmak üzere) diğer illere dağıtılsın. Kalanlar küçük butik şehir üniversitesi olsun. İstanbul'da emlak vergisi çok daha fazla arttırılsın.

  bu bir uarıdır. - bizeke

  Br depremi ne ki! yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan Beklenen Marmara depremiyla Adlandırılan istanbul depremi ülkenin sonu olacak. İstanbul 16 milyonluk bir şehir haline nasıl getirildi? Anadoludan bu kadar göç neden oldu? neden önlenemedi? İstanbul yaşanacak yer olmaktan neden çıktı?Bu kadar özel oto üretimi neden teşvik edildi ? bu konuda neden önlem alınmadı?Gecekondu yapımına oy uğruna izin verildi hatta teşvik edildi. Kaçak yapıların yapılmasına neden göz yumul du? Tüm deprem uzmanları Marmara bölgesinde çok kuvvetli bir deprem olacağını bara bara söylüyorlar.Özellikle İstanbul Türkiye'nin kalbi. Burada kesin olarak olacağı bir deprem konusunda siyaset kurumundan hehangi bir önlem alındığını , bundan bahsedildiğini,hatta siyasi parti proğramlarına ve söylemlerinde bu tehlikeden bahsettığini duydunuz mu? cevabın hayır olduğunu söylediğinizi zannediyorum. Marmara depremi ülkenin sonu olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.Ekonomini finans piyasamızın kalbi bu şehirde. Yukarıda takdir ve teşekkürle karşıladığım hizmetlerin ne hale geleceğini bir düşünün .Belki de kullanılacak ne köprü kalacak ne tüp geçit ne de yollar.İstanbulda ölenlerin sayıları 100000 leri yaralanıp tedavi edilemetenlerin sayısı da milyonları bulacak.Tüm hayat felç olacak ,tam bir kıyamet yaşanacak. Bu konuda siyasilerden tık yok.Tekrar söyleyeyim. Yapılan hizmetlerin hiçbiri depremi önlemeyle ilgisi yok. Oysa hayati sorun kendini belli etmeye başlayan olacağı kesin olan büyük Marmara depremidir.

  Ne haber! - Gılgameş

  Dün birisi deprem haberleri yayayarak birileri rant yapmaya çalışıyor diyordu. Acaba bugün de aynı görüşte mi? İstanbul'lular siz devleti bırakın, kendi başınızın çaresine bakın. İlk büyük deprem olduğunda bir arkadaşıma bunu tavsiye etmiştim. Ya oturduğun evin sağlam olduğuna emin olacaksın, değilse takviye ettireceksin ya da göçeceksin. Devletten birşey beklemek hatasına düşmeyin. Devletin varoluş amacı başka!