Marmara'da yoğun sis etkisini sürdürüyor

Meteoroloji, sabah saatlerinde Marmara ile sabah ve gece saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç kesimlerinde sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı, başta sürücüler olmak üzere, ilgilileri ve vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.Yoğun sis; Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç kesimlerinde sis etkilemeye devam ediyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara ile sabah ve gece saatlerinde Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç kesimlerinde yoğun sis bekleniyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara’da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif kuvvette esecek.

SİS UYARISI
Meteoroloji, sabah saatlerinden itibaren Marmara ile sabah ve gece saatlerinde Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç kesimlerinde yoğun sis beklenmesinden dolayı, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücüler olmak üzere, ilgilileri ve vatandaşların tedbirli olmaları konusunda uyardı.

BÖLGELERE GÖRE HAVA
Marmara: Parçalı az bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah saatlerinde sis görülecek.
Ege: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.
Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.
İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzey ve batısında sabah ve gece saatlerinde sis görülecek
Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.
Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.
Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.(ANKA)