Marmara'dan 300 kiloluk dev çıktı

Marmara'dan 300 kiloluk dev çıktı
Marmara'dan 300 kiloluk dev çıktı
Marmara Denizi'ne istavrit yakalamak için çıkan balıkçıların ağına 300 kilogram ağırlığında Camgöz cinsi köpekbalığı takıldı

İSTANBUL - Ataşehir’deki bir balıkçı çalışanları önceki gece istavrit avı için Marmara Denizi’ne açıldı. Silivri açıklarında avlanan balıkçılar çektikleri ağlarda istavritle birlikte Camgöz cinsi köpekbalığını görünce hayrete düştü. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından tekneye çıkarılan 300 kiloluk köpekbalığı balıkçıda sergilenmeye başladı.
Köpekbalığına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyor. Bazı vatandaşlar da balıkla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İSTAVRİTE NİYET KÖPEKBALIĞINA KISMET

Balıkçı Hayati Gümüş, önceki gece istavrit avı için Marmara Denizi’ne açıldıkları sırada köpekbalığının ağlarına takıldığını ifade ederek "Çıkarmak için 2-3 saat uğraştık. Çünkü balık ölmemişti. Bu, "Camgöz" cinsi bir köpekbalığı. Tehlikelidir, baktığınızda jilet gibi dişleri var. Pek nadir bulunur. 300 kilo geliyor, 2,5 metre de boyu var" şeklinde konuştu. Köpekbalığını şu an da sergilediklerini ifade eden Gümüş, gelecek talepler doğrultusunda nasıl bir satış işlemi gerçekleştireceklerine karar vereceklerini belirtti. Gümüş, vatandaşların da köpekbalığına yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Şaşkın gözlerle köpekbalığına bakan vatandaşlar" Daha önce böyle yakından hiç görmemiştim. Filmlerde görmüştüm ama bu hayvan şu an çok korkunç görünüyor. Ama yine de filmdekiler daha korkunç" diye konuştu.

KEDİ YAVRULARI BALIK PEŞİNDE

Dev köpekbalığının sergilendiği balıkçıda köpekbalığı kadar sevimli misafirleri 3 kedi yavrusu da dikkat çekti. Balıkçının çatısında pusuya yatan kedi yavruları kendilerini besleyen balıkçının her hareketini dikkatle izleyerek beslenmeyi bekledi. Kendilerine uzatılan balığı yakalamak için birbirleri ile yarışan sevimli kediler yakaladıkları balıkları afiyetle yediler.(dha/Murat Deliklitaş)


  ETİKETLER:

  Silivri

  ,

  İstanbul

  ,

  Gece

  ,

  kedi

  ,

  bakan

  ,

  gümüş

  http://www.radikal.com.tr/112304611230462

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İyi halt yemişsiniz! - Taylan Aygar

  Acgozlu doymak bilmez balık avcıları eti yenmez bir balıgı daha katletmişlerdir, resimde goruldugu uzere o balık 300 kilo falan degil en fazla 60-70 kilodur ve insanoglunun denizde katlettigi balık sayısına ve balık türüne kıyasladıgınızda insanlara hicbir zararı olmayan zavallı bir hayvandır. Tamamen hava atmak icin avlanmış talihsiz bir balıktır, yem fabrikalarına yok pahasına satılcaktır. Bir kızılderilinin de dediği gibi ''son ağaç kesildiğinde, son nehir kuruduğunda, son balık avlandığında beyaz adam paranın yenilemediğini anlayacak''

  marmara'dan 300 kiloluk dev hk. - fgemak

  marmarada son zamanlarda yakalanan köpek balığı sayında artış gözlenmektedir, bu durum yaz mevsiminde plajlar için tehlike yaratabilir,önlem alınması ayrıca köpek balıkları en fazla kan kokusuna duyarlıdır,marmarada kan kokusunu fazla aldıklarını düşünüyoruz.