Marmara'nın güneyi kirli

Mudanya, Gemlik, Karacabey sahilleri ve İznik Gölü'nde kirlilik had safhaya ulaştı. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 100 mililitrede 200 olması gereken kolibasili miktarının...

BURSA - Mudanya, Gemlik, Karacabey sahilleri ve İznik Gölü'nde kirlilik had safhaya ulaştı. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 100 mililitrede 200 olması gereken kolibasili miktarının, Narlı, Büyükkumla, Küçükkumla, Gemsaz, Burgaz Altınkum, Burgaz Halk, Kumyaka Özel İdare Kampı, Eşkel, Bayramdere, Yeniköy, Su Sporları İskelesi ve İnciraltı halk plajlarında 100 mililitrede 2 bin 400 olduğunu saptadı. Karacaali İzcilik Kampı 448, İznik Gölü kıyısındaki Darka Tatil Köyü ve DSİ İskelesi sahili de 1100 mililitre ile kirli.
Kolibasili miktarı Kumsaz, Kurşunlu, Hasanağa İzcilik Kampı, Mudanya Kızılay Kampı, Eğerce ve Zeytinbağı Halk Plajı'nda kritik değerin altında çıktı. Bursa Sağlık Müdürü Osman Ayyıldız, "Marmara'da akıntı, rüzgâr gibi nedenlerle çok kirli gibi görünen bir yer, ertesi gün temiz olabiliyor. Şurada denize girin veya girmeyin diyemiyoruz. Vatandaşlar Sağlık Müdürlüğü sitesindeki deniz suyu ölçümlerini izlenmeli" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7508417508410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.