Marmaray yine arızalandı, yolcular tüneli yürüyerek geçti!

Marmaray yine arızalandı, yolcular tüneli yürüyerek geçti!
Marmaray yine arızalandı, yolcular tüneli yürüyerek geçti!
Marmaray'da trenlerin Boğaz'ın altındayken arıza verdiği, yolcuların ise vagonlardan çıkarak tünelde yürümeye başladığı bildirildi.

Radikal.com.tr - 29 Ekim günü ilk seferini yapan Marmaray, açıldığı gün gerçekleşen aksaklıklar sebebiyle birkaç kez seferlerini iptal etmiş, güvenlik önlemleri henüz tamamlanmadan açılışı yapıldığı iddiası ile birçok kişiden ise yoğun eleştiri almıştı.

VAGONLARIN KAPILARI KİLİTLENDİ

Bu sefer de trenlerin İstanbul Boğazı'ının altındayken arıza verdiği, kapıların açılmaması sebebiyle ise yolcuların bir süre denizin altında beklediği belirtildi. Kapıların açılmasının ardından vagonlardan çıkan yüzlerce yolcu, tüneli yürüyerek geçmek durumunda kaldı. Yolcular, arızayla ilgili Twitter hesaplarından fotoğraflar paylaşırken, yine bazı yolcuların ifadesine göre, havalandırma sisteminde bir arıza meydana geldiği, ayrıca vagonların kapılarının da arızaya bağlı olarak kilitlendiği belirtiliyor.

ARIZA, YOLCULARIN İMDAT KOLUNU ÇEKMESİ SONUCU YAŞANDI

Arızaya tanıklık eden Vatan gazetesi muhabiri Çağdaş Ulus'un bildirdiğine göre seferlerde yaklaşık yarım saatlik aksamalar meydana geldi. Güvenlik görevlilerinin verdiği bilgiye göre 'vatandaşların el frenini çekmesi üzerine' aksamalar yaşandı. Turnikelerden geçirilmeyen vatandaşlar olaya tepki gösterirken 'metroda fren çekmeyen vatandaş Marmaray'ın mı frenini çekti' şeklinde serzenişte bulundu.

Vatandaşlar vagonlardan çıkarak bir kez daha tünelde yürümeye başladı.

Marmaray'da seferler durduruldu

Geçtiğimiz gün, Marmaray'da Anadolu - Avrupa yakası arasındaki seferler, tramvaydaki kapı arızası nedeniyle yaklaşık yarım saat süreyle yapılamamış, aynı gün içerisinde gerçekleşen bir elektrik kesintisi de seferlerin geçici olarak iptal edilmesine yol açmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/115865711586578

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haber analizi - zeynep sakallıoğlu

  Öncelikle habere baktığımızda haber ile fotoğraflar arasında bir tutarlılık var. Fakat ?Marmaray yine arızalandı.? Başlığı bir önkabul içermektedir. Yine kelimesi yerine tekrar kelimesi kullanılması daha uygun olurdu zannımca. Haberlerin girişinde 5N1K kuralına ne kadar biliniyorsa kullanılmaya çalışılır. Bu haberin girişinde bu kuralın ne zaman ve nasıl sorularına yanıt alamıyoruz. Haberin geneline baktığımızda ne zaman sorumuzu da cevaplayamıyoruz. Fakat bunun internet haberi olduğunu göz önünde bulundurursak zamanına ulaşabiliriz. Ama yine de haber metninin içinde de zaman bilgisinin verilmesi haberi daha sağlamlaştırır. Haber günlük konuşma metni olarak yazılmıştır. Ayrıyeten haber kaynağı olarak 2. El haber kaynağından yani tanıktan dinlemeden yararlanılmıştır. Haberde ifadelerine başvurulanlar; yolcular, Vatan gazetesi muhabiri Çağdaş Ulus ve güvenlik görevlileridir. Bilgi alınan kaynakları atfetmek için ?? belirtiliyor.? ,?? serzenişte bulundu.? Gibi bir yöntem seçilmiştir. Haberde olayı yolcuların imdat kolunu çekmesi sonucunda gerçekleştiğini aktif bir biçimde vermiştir. Marmaray?ın tekrar arızalanması önceki arızalanma haberlerine dayanarak yazılmış, haberler içinde paralellik yakalanmıştır. Ayrıca haber sitesinin yapısına baktığımızda yorumların üst kısmında görüldüğü üzere konuyla ilgili diğer haberlere ulaşmak mümkün.

  yasak - mehmetkursun1977

  boğaz köprülerinden yürüyerek geçmek yasak. tüp geçitte de acilen yasaklanmalı

  Beraber yürüdük biz bu yollarda... - armagandenizci

  Marmaray'da arızalar meydana geldikçe, yolcular vagonlardan inip yürürken tavandaki hoparlörlerden Sayın Başbakanımızın en sevdiği şarkı çalıyormuş. Veya halen çalmasa bile mutlaka çalmalı. Halkımızın en kalbi duygularla dolu moral desteğe ihtiyacı var.

  yorum yorum matitas - adilvezihni

  yaptığım yoruma şöyle dışarıdan bakınca, ironik olanın ne denli normalleştiğini ve irite edici olduğunu görüyorum. sözlerim nefret uyandırmış; iktidarın ve onun politikalarını koşulsuz şartsız kabul edenlerin kullandığı ayrıştırıcı dil hem kendileri için hem de toplumun her kesimi için çift taraflı bir körleşmeye neden oluyor. tam bir akıl tutulması yaşanan. yada ben yorum yazmayı bilmiyorum, zira ikinci kez yazdığım bir yorumdan sonra bir de kendimi açıklama çabasına giriyorum.

  canım ya :( - herrX

  her yerine dokunuyorlar şunun da...

  ZIRVA - HARAYDIN

  Bu zırvaya niye bir son verilmiyor.Yapılacak iş belli her sefere isteyen bir tek gazeteci, bir yapımcı firma temsilcisi biner her arıza için firma tazminat öder,bedava sistemi ortadan kalkar, her tarafa kamera koyarsınız yapmaması gereken işi yapanı bir yıl metroraya almazsınız olur biter, bu ne tiyatro dalga mı geçiyorsunuz.

  Provokasyon - adilvezihni

  İşte kötü niyetli bi haber daha! Kaç sefer söylemedi mi başbakanımız böyle kışkırtıcı, yalan haber yapmayın diye... O fotoğrafları da kim çekmişse el frenini de onlar çekmiştir kesin. bu vatan hainlerine pirim verme sen dik dur başbakanım. Tünelden değil denizin içinden bile yürürüz biz. Ne de olsa treni kaçırmış bir memleketin çocuğuyuz.