Marmaray'da her 'imdat kolu'na bir nöbetçi

Marmaray'da her 'imdat kolu'na bir nöbetçi
Marmaray'da her 'imdat kolu'na bir nöbetçi
Marmaray'da imdat kolunun çekilmesi sonucu seferlerin aksaması, TCDD'nin ilginç bir önlem almasına neden oldu.

Pazar sabahı Marmaray'a Ayrılık Çeşmesi yönünden binen yolcular, her vagonda TCDD yelekleri giymiş iki Marmaray görevlisiyle karşılaştı.

Hürriyet gazetesinden Enis Tayman’ın haberine göre görevliler “imdat kolunu çekenleri yakalamak üzere” orada bulunuyordu. Aynı zamanda kameralı sistem de bulunan Marmaray vagonlarında personel görevlendirilme gerekçesini ise adını açıklamayan bir Marmaray çalışanı "eleman sıkıntısı" şeklinde özetledi.

Kameralı sistemin kontrolü tam olarak sağlayamadığını öne süren Marmaray çalışanı "Kameralarla kontrol için çok fazla personel gerekiyor. Genel Müdürlük bu şekilde 50 civarında personeli trene koyarak kontrolü sağlamak zorunda kaldı" diye konuştu. Bir başka çalışan ise Marmaray yetkililerinin kendilerine görevin bitiş tarihi hakkında bilgi vermediklerini söyledi.

MASA BAŞI GÖREVLİLERİ ÇALIŞIYOR
İmdat kolu güvenliğinden sorumlu olarak görevlendirilen personelin ise neredeyse tamamının masa başı veya saha görevlisi oldukları öğrenildi. Bir Marmaray çalışanı, "Aramızda sinyalizasyon kontrolörleri, normalde masa başında görev yapan kadın arkadaşlarımız da var. Pazar günü fazla mesaiye çağrıldık" diye konuştu.

Kadın bir Marmaray çalışanı ise fazla mesai ücreti verileceğini belirtti. Marmaray görevlilerinin bu şekilde göreve başlaması yolcular tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Marmaray

  ,

  tcdd

  ,

  Kadın

  ,

  Pazar

  ,

  personel

  http://www.radikal.com.tr/115875011587506

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  endişe ne? - Dedemkorkut

  Haberde, İmdat Frenlerinin başına görevli konulmasından memnuniyetsizlik duyuluyormuş gibi bir hava hissettim.Eğer bu kontroller sayesinde Marmaray arıza yapmazsa bazı kişilerin hüsrana uğrayacağı endişesi mi duyuluyor ne? Memnuniyetsizlik, her ne kadar tatil günü görevlilerin işe çağrılması mazeretiyle örtülmeye çalışılsa da kontrollerin ciddiye alınması, pek hoş karşılanmamışa benziyor. Birilerinin imdat frenlerini kasten çektiği iddiası doğru mu yoksa?

  imdat! - gokhangokhan

  imdat butnunu kaldırsınlar, öleceksek ölelim.

  al trenini başına çal - hale

  gezi ruhu her yerde, artık size rahat yok. treniniz mıncıklanacak, rahat yüzü görmeyeceksiniz. çünkü size saygı duyulmuyor artık...

  denetçii - maimartı

  her yeri herkesi denetlemek, işte sizin aklınız bu,ne saçmalık yahu!

  ....:-)) - citizen

  Bozacaksınız güzelim Marmaray'ı.. Yapmayın yahu, ayıptır...:-))

  acaba imdat kolumu? - sktk60

  devamlı şekilde imdat kolu çekildiği haberi verilip yolcuların mağduriyetinden bahsediliyor oyuncakmı bu imdat kolunu devamlı çekiyorlar yoksa başka arıza varda kamuoyuna imdat kolu masalınımı anlatıyorlar.