Marmaris'te İtalyan askere çuvallı protesto

Marmaris'te İtalyan askere çuvallı protesto
Marmaris'te İtalyan askere çuvallı protesto

Arşiv

İtalyan Deniz Kuvvetleri'ne ait "ITS Cavour (C-550)" isimli uçak gemisinin Marmaris'e liman ziyaretini protesto eden 10 kişilik grup gözaltına alındı.

MUĞLA -  Yat Limanı'nda çarşı izninde olan İtalyan askerlerinin başına çuval geçirmeye çalıştıkları iddia edilen ve yaşları 15 ile 17 arasında değişen 10 kişilik gruba sivil polis ekipleri müdahale etti. Gençler ifadeleri alınmak üzere Marmaris Emniyet Müdürlüğü 'ne götürüldü.
Uçak gemisi “ITS Cavour (C-550)” ile beraberindeki “ITS Calio Duilo (D-554)” destroyeri ve “ITS Stromboli (A-5327)” akaryakıt gemisi liman ziyareti için sabah saatlerinde Marmaris'e gelmişti. 700 askeri personeli bulunan savaş gemisinin salı günü ilçeden ayrılacağı belirtildi.  (AA)


  http://www.radikal.com.tr/112070011207003

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Coşkulu gençler... - h.karasaban

  TGB iş başında :) Bu gençlerin, bunun gibi cuval gecirme girişimi tarzındaki eylemlerini zorbaca buluyorum. Ancak eylem yapma, tepki gösterme çabalarını saygıyla karşılıyorum. Çok aktif bir örgüt, çok önemli halk hareketlerinde büyük roller üstlendiler ve yakın gelecekte, Türkiye siyasetinde büyük rol alacaklar gibi duruyor. Bu arada bunları sempatizan yada birliğe üye olarak yazmıyorum, objektif olarak takip etmeye çalışıyorum. Objektiflikten bahsetmişken, haber "...çuval geçirmeye çalıştıkları iddia edilen" şeklinde bir ifadeyle başlıyor. Bu gençler daha önceden bunu denediler, ancak dünkü olayda henüz bir girişimde bulunmadıkları, protesto için toplandıkları, polisin ellerinde çuval olduğu için gençleri tutukladığı, tutuklanma gerekçesinin "gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet" olduğu da söyleniyor. Bunlar da dikkate alınmalı.

  şapşalığa bakkınız - resul cengiz

  düpedüz kuyruk acısıdır.. çuvala koysanız ne yaparsanız yapın, kırılan onurunuz onarılmaz.. çuvalın içinde olan kafanız ordan çıkmaz.. bugün mü çuvalda kafanız? ilk kuruluş felsefenizde kafanızı oraya gömüşüsünüz.. gülünç bir durumdasınız.. biraz olsun akılı olunuz ya.. böylesi beyinin kabul etmediği ve zekice olmayan davranışlardan vaz geçiniz.. biraz dünya yı gerçekler penceresinde bakınız..

  Ucuz kahramanlık! - ron

  yaw arkadaş bırakın artık bu zorbalığı. devrimciliği bilmeden zorbalığa kalkışıyorsunuz. sizin gibiler yüzünden malesef bu ülkede "devrimciyim" demeye utanıyor insan. maharet o zavallı askerin başına çuval geçirmek değil, gücünüz yetiyorsa 6. filo gibi orda demirli gemiyi kovalardınız. bırakın artık..