Marmaris´te T.C. gerginliği

Marmaris´te T.C. gerginliği
Marmaris´te T.C. gerginliği
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki Ziraat Bankası şubesine 'TC' yazısı asmak isteyen ve kendilerine 'Gezi Parkı Platformu' adını veren çoğunluğu İşçi Partisi üyesi yaklaşık 20 kişi, gerginliğe neden oldu

MARMARİS - Marmaris'te, kendilerine ' Gezi Parkı Platformu' adını veren çoğunluğu İşçi Partili yaklaşık 20 kişi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda toplandı. Eylemciler, ellerinde Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla 1 kilometre uzaklıktaki Kordon Caddesi'ndeki Ziraat Bankası'na kadar yürüdü.

Burada grubun seçtikleri iki temsilci, bankaya girerek şube yöneticisi Mustafa Nazmi Özkan ile görüştü. Grup temsilcileri, banka şubesinin yöneticisi Özkan'a 'TC' yazısını asmasını, eğer asılmazsa bunu kendilerinin getirdiği bez afişle yapacağını söyledi. Bunun kararının verecek kişinin kendisi olmadığını belirten Özkan, "Bankamızın ambleminde ve girişte dijital panoda TC ibaresi var. Sizin talebinizi bankanın üst makamlarına ileteceğim" dedi.

Özkan'ın açıklamalarından memnun olmayan temsilciler dışarı çıkarak, gruba banka önüne gelerek bez afişi asmalarını istedi. Bu sırada banka önünde yoğun güvenlik önlemi alan polis, grubun yaklaşmasına izin vermedi. Arayan giren Marmaris Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Cihan, yasaların çiğnenmemesini, yapılan eylemin yasal boyuta aştığı takdirde müdahale edeceğini bildirdi. Grup, basın açıklaması yaptı.(DHA/Ali Gündoğan)


  http://www.radikal.com.tr/114043811404387

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bunlar da Bir Şey Anlamamış - rockas

  Bu İP'liler de Gezi'den hiçbir şey anlamamışlar arkadaş, 1 ay yan yanaydık bir de! Millet bu ülke nasıl daha güzelleşir, nasıl özgürleşir, nasıl demokratikleşir bunun tartışmasını yürütüyor memleketin dört bir köşesindeki parklarda/forumlarda. Bunlar hala TC derdinde, nasıl olacak bilmiyorum...

  Marmariste TC gerginliği hk. - fgemak

  ziraat bankası ibaresinin önünden TC amblemini kim kaldırmıştır,bu işlem AKP iktidarında kimin talimatı ile gerçekleşmiştir,bunun araştırılması sorumludan bunun hesabının sorulması gerektiğini banka şube görevlilerinin emir kulu olmaları nedeniyle bir kusurları olmadığını düşünüyoruz,ziraat bankası Türkiyenin bankası değilse kimin bankasıdır,Türk halkı bu bankayı benimsemiş mevduatını buraya yatırmış sahiplenmiştir. devletin bütün parası merkez bankasından sonra ziraat bankasında bulunmaktadır,sorumluların bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyoruz.

  bebek adimlari - siradan vatandas

  polis nasil polis olacagini ogrenmeye baslamis. tabi 'yasal boyutu astiginda' yapilacak mudahalenin capinada bagli, olmamis olayi spekule edemeyiz/etmemeliyiz. sukur bu sebebten gozu kor olan olmamis.

  TC'yi Oİ mi yapacaklar acaba? - topgay

  Bugüne kadar hiç kfayı takmadım yaşadığım ülkenin adının ne olacağı konusunda. TC'yi kaldırmaya çalışan zihniyetin amacı çoğulcu bir demokrasi adına mı, yoksa Osmanlı İmparatorluğunu yeniden canlandırmak adına Oİ mi yapmak istiyorlar TC amblemini? Yoksa niye ki bu kadar hareket?

  ayrıntı - nuisancee

  fondaki "boyun eğme" dövizini de görmedik değil. Tkp'nin politik duruşuna noldu böyle?

  fırsatçılık - aharasa

  gezinin çoğunluğunu temsil edecek bir grup değil bu arkadaşlar. fırsatçılık yapıp isim kullananlara dikkat.

  Nereye Kadar İleri Götüreceğiz? - halukaka

  Atatürkçü, Batı Türkiye'li, Beyaz Türk diye inceden hor gördükleri kesimden birisi olarak soruyorum: bu T.C. zırvalığını ne kadar ileri vardıracağız? Umumi tuvaletlerin başına da koyalım mı mesela? T.C. Tuvalet gibi... Veya T.C. WC... Veya genelevlerin başına? T.C. Genelev... Fetişist misiniz? Putperest misiniz? Ben sizi anlamadım ki... AKP karşısında durulacak, protesto edilecek, taşlanacak o kadar iş yapıyorken bu T.C. provokasyonuna ne gerek var? Gidin onları protesto edin de bir anlamı olsun.