Marmaris'te tatilcileri korkutan görüntü

Marmaris'te tatilcileri korkutan görüntü
Marmaris'te tatilcileri korkutan görüntü
Muğla Marmaris'te görülen yunus, yüzgeci yüzünden köpek balığı sanılınca korku yarattı. Yunus olduğu anlaşılınca ise tatilciler rahat nefes aldı ve telefonlarına sarılıp fotoğraf çekti.

RADİKAL - Uzunyalı Mevkii'ndeki plajda denize giren yerli ve yabancı turistler, kıyıya 5 metre uzaklıkta suyun üzerinde büyük yüzgeç görünce köpek balığı sanıp korktu. Paniğe kapılanlar kıyıya yüzdü.

Su sporları istasyonunda çalışanlar sürat botuyla yaklaştıkları canlının, yunus olduğunu fark etti. Rahat bir nefes alan tatilciler, yunusa dokunmak için tekrar denize girdi. Turistler, fotoğraf makineleriyle kıyıya yakın yüzen yunusu fotoğraflamayı da ihmal etmedi. 30 dakika boyunca kıyıda yüzen yunus, ardından açığa giderek gözden kayboldu.

Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Salih Tunç, "Bizler de önce köpek balığı sanıp paniğe kapıldık. Yanına gittiğimizde bizden kaçmadı ve yunus olduğunu fark ettik. İnsanlarla oynadığını ve kaçmadığını görünce İçmeler Mahallesi'nde bulunan Yunus Parkı'ndan kaçtığını düşünerek görevlilere bildirdik. Yunus Parkı yetkilileri; dişi bir yunusa aşık olan bu yunusun civarda dolaştığını, ancak kimseye zarar vermediğini söyledi" dedi.


    ETİKETLER:

    Marmaris

    ,

    Fotoğraf