Marmaris'te yüzlerce turistin içinde çifte infaz

Marmaris'te yüzlerce turistin içinde çifte infaz
Marmaris'te yüzlerce turistin içinde çifte infaz
Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'te bir eğlence mekanının işletmecisi 37 yaşındaki Halis Bilir ile kuzeni 38 yaşındaki Mehmet Bilir, otomobilde tartıştıkları 40 yaşındaki İshak Yıldırım tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.


Marmaris'te bir eğlence mekanının işletmecisi Halis Bilir ile aralarında daha önce de husumet bulunduğu iddia edilen İshak Yıldırım, dün saat 22.00'de buluşmak için sözleşti. Halis Bilir, kuzeni Mehmet Bilir'i de yanına alarak yönetimindeki 35 BUK 11 plakalı otomobiliyle buluşma yeri olan Kemal Ergin Bulvarı'na gitti. Bilir, otomobilini yol kenarına park ederken, İshak Yıldırım da olay yerine bir başka araçla geldi. Aracından inen İshak Yıldırım, Halis Bilir'in otomobiline geçti. Araç içerisinde bir süre konuşan kuzenler Halis ve Mehmet Bilir ile İshak Yıldırım arasında kısa süre sonra tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine arka koltukta oturan Yıldırım, yanındaki silahı çekip önündeki Halis ve Mehmet Bilir'e birkaç el ateş etti. İki kuzen olay yerinde yaşamını yitirirken, İshak Yıldırım, yüzlerce yerli ve yabancı turistin gözleri önünde elini kolunu sallayarak araçtan inip, başka bir geldiği otomobille olay yerinden kaçtı.

CESETLER, OTOMOBİLLE HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ
Halis ve Mehmet Bilir'in cesetlerinin içinde bulunduğu otomobil, savcının talimatıyla otopsi için Marmaris Devlet Hastanesi'nin morgunun önüne çekildi. Polis, görgü tanıklarının ifadesinden yola çıkarak İshak Yıldırım'ı yakalamak için çalışma başlattı. İlçenin giriş ve çıkışlarını tutan polis, kısa süre sonra şüpheli İshak Yıldırım'ı Karadere Mevkii'nde yakalayarak gözaltına aldı.
Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen İshak Yıldırım, ilk ifadesinde "Aramızda daha önceden bir husumet vardı. Otomobil içinde buluştuk. Tartışmanın ardından kavga çıktı. Belimden çıkardığım ruhatsız tabancayla ateş ettim" dediği ifade edildi.
İshak Yıldırım, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

KATİL ZANLISI GÖZALTINDA
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde bir eğlence mekanının işletmecisi 37 yaşındaki Halis Bilir ile kuzeni 38 yaşındaki Mehmet Bilir´in katil zanlısının Yıldırım olduğu belirlendi. Karadere Mevkii´nde sivil asayiş polis ekiplerinin çalışması sonucu İ.Y. yakalandı. Gözaltına alınan İ.Y., Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne getirildi. Zanlının ilk ifadesinde aramızda daha önceden bir husumet vardı. Otomobil içinde buluştuk. Tartışmanın ardından kavga çıktı. Belimden çıkardığım ruhatsız tabancayla ateş ettim dediği ifade edildi. Yıldırım'ın. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.