'Masaj' çetesini bu mesaj yaktı

'Masaj' çetesini bu mesaj yaktı
'Masaj' çetesini bu mesaj yaktı
Fuhuş çetesini, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu'nun otomobiline attığı masaj salonu kartviziti çökertti. Dev baskında 14'ü polis, 4'ü zabıta 60 kişi gözaltına alındı.

Masaj çetesi bu kez baltayı taşa vurdu.  Akşam Gazetesi'nden Devrim Tosunoğlu'nun haberine göre, 60 kişinin gözaltına alındığı dev fuhuş operasyonu adım adım şöyle gerçekleşti: 

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu, sinyalizasyon ışıklarında beklerken otomobilinin camından içeri masaj salonu kartviziti atıldı. Ekizoğlu'nun talimatıyla 'özel masaj yaptıklarını' söyleyen masaj salonu hakkında inceleme başlatıldı. 
Bu arada aynı şebeke ile ilgili Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelen istihbarat bilgisini Mali Şube ile paylaştı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın operasyon talimatı verdi. 

POLİSE RÜŞVET VERMİŞLER
Mali Şube 13 ay sürecek takibi başlattı ve 3 ayrı fuhuş çetesinin açtıkları 7 ayrı masaj salonunda fuhuş yaptırdıkları, polis operasyonlarına karşı önlem için de bazı polis memuru ve zabıtalara rüşvet verdikleri belirlendi. 
Önceki gece saat 03.00 sıralarında salonlara eşzamanlı operasyon düzenlendi. Rüşvet alan 14 polis memurundan 6'sı suçüstü yakalandı. 
Polislerin 10 ayrı baskından çeteyi haberdar edip her biri için 4 bin lira aldığı, masaj salonlarında VIP muamele gördüğü ortaya çıktı. 
Polis baskınlarına karşı işyerlerini kamera sistemiyle koruyan Hakan A. yangın merdiveninden kaçarken kıskıvrak yakalandı. 

ZABITA DA RUHSAT VERMİŞ
Fuhuş yapıldığı belirlenen masaj salonlarına haksız yere ruhsat veren, rüşvet karşılığında kapama yapmayan 4 zabıta memuru da gözaltına alındı.
3 fuhuş çetesinin üyeleri ve liderleri, 14 polis, 4 zabıta, masöz kadınlara yasal olmayan yöntemlerde ilaç yazan bir doktor, fuhuş yaptığı belirlenen 19 masözün de aralarında bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı. 35 masöz ise serbest bırakıldı.
Aramalarda, şebeke üyelerinin müşteri kayıtlarını tuttuğu 10 ajandaya el konuldu. Ajandada 2 bin 500 müşterinin hangi gün geldiği, kaç defa geldiği ve diğer bazı özel bilgiler yer alıyor. (Akşam)