Masaj yatağı satan beyaz giymesin!

Masaj yatağı satan işyeri, çalışanlar beyaz önlük giydiği ve 'tıbbi tedavi yapıldığı' gerekçesiyle kapatıldı. Masaja gelenler karara tepki göstererek sağlık ekiplerini protesto etti.

ADANA - Masaj yatağı satan işyeri, çalışanlar beyaz önlük giydiği ve 'tıbbi tedavi yapıldığı' gerekçesiyle kapatıldı. Masaja gelenler karara tepki göstererek sağlık ekiplerini protesto etti.
Adana Sağlık Müdürlüğü Tıp Meslekleri Şubesi ekipleri, bir ihbar üzerine Turgut Özal Bulvarı'nda hizmet veren Sabah Çelik'e ait MIGUM Masaj Yatağı Tanıtımı ve Satış Şirketi'ne baskın yaptı. Masaj için gelenler, polis tarafından dışarı çıkarıldı. Sabahları masaj yatağının tanıtımı amacıyla sağlanan ücretsiz masaj seansları için gelen kalabalık ise dışarı çıkmak istemedi ve kapatma kararına tepki gösterdi. Ancak işyeri mühürlendi.
İşyeri sahibi Sabah Çelik, masaj yataklarından herkesi ücretsiz yararlandırdıklarını anlatarak, "Bizim amacımız ürünümüzü satabilmek. İnsanlar gelip yatakları deniyorlar, daha sonra isterlerse satın alıyorlar. Kapatılma nedenimiz ise beyaz önlük giymemiz. Bizleri hasta tedavi etmekle suçluyorlar. Biz tedavi değil masaj yapıyoruz. Çok saçma uygulama. Pastanede satış yapanlar da beyaz önlük giyiyor" dedi.
Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise, masaj yatağı satan işyerinin, tıbbi tedavi yapılan bir merkez haline getirilmesi, ayrıca, tıbbi araç gereç satışı konusunda evraklarında eksikler bulunması nedeniyle kapatıldığını söyledi. Yetkililer, "Burasının sağlık hizmeti veren poliklinik haline getirilmesi gerek. Çünkü, tanıtım adı altında tıbbi tedavi yapılıyor" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7466887466880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.