Maskelere anlamlı veda

Maskelere anlamlı veda
Maskelere anlamlı veda
Zorlu bir tedaviden sonra lösemiden kurtulan altı çocuk için 'maske atma töreni' yapıldı. Çocuklar lösemisiz bir dünya istedi.

LÖSEV Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesi’nde tedavilerini tamamlayan altı minik kahramanın başarı hikâyesi, coşkuyla kutlandı.
Abdülkadir Bilgin, Tuana Zeynep Altmış, Hayrünisa Samancı, Anıl Baş, Nisan Yırtıcı ve Kenan Kıral maskelerine veda ederek yeniden sağlıklı bir hayata kavuştu. Bu mutlu günlerinde maskelerini atan miniklerden beş yaşındaki Anıl Baş lösemisiz bir dünya dilediğini söylerken Tuana prenses olmak istediğini ifade etti. Maskesine veda eden Kenan Kıral yaşadığı Van depremi ve lösemi hastalığını ‘ kral ’lar gibi savaşarak yendiğini ifade etti.
LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer kutlamada yaptığı konuşmada “Lösemi üç yıl süren zor bir hastalık. Böyle bir başarıyı kutlamak bütün topluma umut veriyor. Burada gerçek kahramanlık öykülerini yazanlar, minik çocuklarımız” dedi. Ezer’in konuşmasının ardından maskelerini havaya fırlatarak yeni bir hayata merhaba diyen çocuklar mutluluklarını pasta keserek kutladı. Çocuklardan Tuana Zeynep’in babası Sezai Altmış da “Hayatta bazı şeyler yüceltilmeye değerdir. Fakat LÖSEV hizmetleriyle gerçekten daha çok yüceltilmeyi hak ediyor” dedi. Maske atma töreninde çok sayıda gönüllü bu anlamlı güne tanık oldu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  Kral

  ,

  yönetim