Maslak kavşağı için üç başkanlı açılış

Toplu taşıma ve raylı sistemlerin yetersizliği nedeniyle trafik sorununun katlanılmaz hale geldiği İstanbul'da bir kavşak büyük bir tören ve üç başkanla açıldı.

İSTANBUL - Toplu taşıma ve raylı sistemlerin yetersizliği nedeniyle trafik sorununun katlanılmaz hale geldiği İstanbul'da bir kavşak büyük bir tören ve üç başkanla açıldı.
Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi Kavşağı ve bağlantı yollarının açılışı dün Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün tarafından törenle yapıldı. Topbaş, "Ulaşımdaki problemler, geçmişte düşünülmemiş olmasından kaynaklanıyor. 3. Boğaz köprüsü de böyle. İstanbul'un gelecekte belki dördüncü, beşinci köprülere ihtiyacı olacak. Bugün bunu düşünmezsen, sıkıntıya girdiğin zaman yaparsan problem yaşarsın" dedi.
'Hadisli Atatürk'lü mesaj
Sarıgül de, şunları söyledi: "Peygamberimiz; 'Hayır yapanları hayırla yad ediniz ki, hizmet aşkı artsın' demiş. Atatürkçü olmak, Atatürk'ün arkasına yan gelip yatmaktan değil, çok daha fazla iş yapmaktan geçer." Tülün ise, "Metroyu ilk aşamada Darüşşafaka önüne kadar ulaştırmak, ayrıca Maslak'taki trafik yoğunluğunu alarak arka yolları işler hale getirmek gerekir" diye konuştu. (Radikal, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7642347642340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.