Matematikte birincilik Bolu Atatürk Lisesi'nin

Oyak Çimento-TÜBİTAK işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Liselerarası Matematik Yarışması'nın birincisi, Bolu Atatürk Lisesi oldu. Yarışmaya Adana, Ankara, Kahramanmaraş, Bolu, Düzce...

İSTANBUL - Oyak Çimento-TÜBİTAK işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Liselerarası Matematik Yarışması'nın birincisi, Bolu Atatürk Lisesi oldu. Yarışmaya Adana, Ankara, Kahramanmaraş, Bolu, Düzce, Mardin, Batman, Elazığ, Malatya, Ordu, Rize, Niğde ve Hatay'dan 269 okul katıldı. Önce il birincileri belirlendi. İl birincileri, geçen pazar İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki finalde yarıştı.
TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda bu yılın birincisi Bolu Atatürk Lisesi olurken, Kahramanmaraş Süleyman Demirel Fen Lisesi ikinci, Malatya Fen Lisesi üçüncü oldu. Birinci okula 1500 YTL, okul takımından oluşan dört öğrenciye, okul müdürüne ve rehber öğretmene 1000 YTL değerinde bir kese altın ve birer adet yemek takımı verildi.
Oyak Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, 2003'ten bu yana yarışmayı düzenlediklerini belirterek, "Bir işi bir kerede doğru, uygun kalitede üretmek önemli. Bunun için de matematiğin gündeme gelmesi gerekiyor" dedi. Yarışmanın birincisi Atatürk Lisesi'nin Müdürvekili Mehmet Demir ise birçok fen lisesinin önüne geçerek birinci olmakla büyük gurur yaşadıklarını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7452197452190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.