Mavi Akım'da sürpriz tanık

Mavi Akım soruşturmasını yürüten Ankara DGM Savcısı Cengiz Köksal, dün akşam saatlerinde, gizlice Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ın eski danışmanı Erhan Göksel'in 'tanık' olarak ifadesine başvurdu.

ANKARA - Mavi Akım soruşturmasını yürüten Ankara DGM Savcısı Cengiz Köksal, dün akşam saatlerinde, gizlice Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ın eski danışmanı Erhan Göksel'in 'tanık' olarak ifadesine başvurdu.
Köksal, dün mesai saati bitiminde, habercileri atlatmak için DGM binasından her gün yaptığı normal çıkışlardan birini yaptı. Ancak Köksal, bir süre sonra yanına Savcılık Zabıt Katibi'ni de alarak DGM'ye geri döndü. Az sayıda habercinin DGM önünde beklemeye devam ettiğini gören Köksal, soruları yanıtlamadan DGM'ye girdi.
'Çay içmeye geldim'
Köksal'dan bir süre sonra Göksel DGM'ye geldi. Göksel, "Tanık olarak dinleneceksiniz herhalde" şeklinde soruya, "Hayır, Nuh beyin çayını içmeye geldim" yanıtını verdi. Habercilerin, Göksel'in "Çayını içmeye geldim" dediği Nuh Mete Yüksel'in, DGM'den 2 saat önce ayrıldığını söylemeleri de, Göksel'in yanıtını değiştirmedi. Göksel, Köksal'a Mavi Akım soruşturması hakkında 'tanık' sıfatıyla ifade verdi. Yılmaz, Göksel'i 'kendisine ihanet etmekle ve ABD'ye ihbar etmekle' suçlamıştı.