'Mavi bidon'daki biber gazı siteden kaldırıldı

'Mavi bidon'daki biber gazı siteden kaldırıldı
'Mavi bidon'daki biber gazı siteden kaldırıldı
Gezi Parkı protestoları sırasında polisin TOMA'lardaki suya karıştırdığı, mavi bidonda yer alan sıvı biber gazıyla ilgili yetkililerden net bir açıklama gelmezken, bu sıvının satışını yapan firma internet sitesinden ürünün tanıtımını kaldırdı.

İSTANBUL - Taım Bakanı Mehdi Eker, Gezi Parkı protestocularının üzerine TOMA'lardan sıkılan 'biber gazlı solüsyon'la ilgili soruya, “Sayın Vali de açıkladı. Bunun bizle ilgisi yok” yanıtı vrdi. Polisin TOMA haznelerine eklerken görüntülendiği sıvı biber gazını üreten firma ise o 'mavi bidon'ları internet sitesinden kaldırdı. 

Gezi Parkı protestoları sırasında polisin TOMA’lardaki suya karıştırdığı, mavi bidonda yer alan sıvı biber gazıyla ilgili yetkililerden net bir açıklama gelmezken, bu sıvının satışını yapan firma internet sitesinden ürünün tanıtımını kaldırdı.

Roma’da temaslarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, muhabirlerin, “İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bidonların içerisinde ilaç olduğunu söylemişti. ‘Jenix’ adlı gaz solüsyon, bakanlığınızın onayından geçen maddeler kapsamında mı” şeklindeki soruya, “Sayın Vali de açıkladı. Bunun bizle ilgisi yok” dedi.

Cumartesi günü polis, Gezi Parkı’ndaki eylemcilere basınçlı su ve biber gazlarıyla müdahale etmiş, bazı polislerin TOMA’ların su haznelerine mavi bidonlar içindeki bazı sıvıları eklerken çekilmiş görüntüleri sosyal medya üzerinden açığa çıkmıştı. TOMA’dan sıkılan suya maruz kalan pek çok eylemcinin, deride yanma ve tahriş şikayetlerinde bulunması, tazyikli suya karıştırılan bu sıvıyı tartışma konusu yapmıştı. Polis müdahalelerinin sürdüğü pazar günü, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TOMA’lardan sıkılan suyun içinde ilaç olduğunu ancak ‘kimyasal madde olmadığını’ söylemişti.

TOMA haznelerine bir sıvı karıştırırken görüntülenen polislerin ellerindeki bidonlardan yola çıkılarak, söz konusu maddenin, “Jenix” marka, 10’ar litrelik OC biber gazı olduğu ortaya çıkmıştı. TOMA’lardaki kimyasal maddeyi, CHP de TBMM gündemine taşıdı.


SİTEDEN KALDIRDILAR
Bu sıvı biber gazının suya karıştırılmasıyla ilgili tartışmalar sürerken, ürünün tanıtımının, firmaya ait “jenixbibergazi.com.tr” adresli internet sitesinden kaldırıldığı görüldü. 


RADİKAL - DHA


  http://www.radikal.com.tr/113823811382388

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Muammer Guler'in sirketle alakasi arastirilsin - domdominik

  O sitede ayrica uretici firma bilgisi de kaldirildi. Onceden Guler Kimya yaziyordu, simdi bilgi kaldirilmis. Dun Muammer Guler telasla 'birileri web sitemize giriyor' diye sikayet etti, takip ediyoruz monvalinden aciklamalar yapti. Bir seyler sakliyor belli. Googleda "Muammer Gulerkimya" yazip ararsaniz 2008 tarihli bir belgede Guler kimya yoneticisinin Muammer Guler oldugu gorunuyor.

  Yorumcu sayin xterso - iris78

  benim de dikkatimi cekti. Son haftalarda bütün gazetelerde özellikle Hürriyet Gazetesi'de yogun bir sekilde ipe sapa gelmez yorumlar yapiliyor. Ben de akp nin kadrolu elemanlari ataga gecti diye düsünmüstüm.

  Haydi AKP memurları... - xterso

  Bunu da açıklayın yahu! İktidarla ilgili herşeye lehte yorum yazıyorsunuz, buna da yazın. Jenix adlı ilacın deriye ve gözlere nasıl iyi geldiğini, ömrü uzattığını, cildi parlattığını vs vs yazın da, siz de rahatlayın biz de rahatlayalım. Gözlerimiz sizi arıyor böyle durumlarda. Kharon, ayhan fahri, HARAYDIN ve ekibin geri kalanı, nerelerdesiniz yahu? Özledik...

  tek kelimeyle - genco940

  delillerin yok edildiğinin tesbitidir.

  işine gelmediğinde sağır, kör devlet geleneği - çıkarsız

  başta başbakan, ne kadar güçlü olduklarını , her şeyden haberdar olduklarını, insanlar osursa "istihbarat" ile bildiklerini gerine gerine bağırırlar. ama Roboski katliamı, işkence görüntüleri, gösterici ölümleri, TOMA ya kimyasal katkı görüntüleri sorulunca, tıs! Ben vatandaş olarak bu saygısızlık ve görev ihmalini, halkın bilgilenme hakkının yerine getirilmemesini protesto ediyor ve savcılara suç duyurusunda bulunuyorum.

  komisyona havale - genco940

  Mesele komisyona havale edildiğinden incelemeleri muteakip hazırlanack rapora göre bir açıklama bekleniyor. Artık ne açıklanır, ne açıklanmaz ama birileri suç aleti ile yakalandıklarının farkına varmış olmalıki sukut ikrardan gelir tezini de yok sayarak, devamlı yalanlama politikaları ile gündem değiştirmeye çalışıyorlar. Sarayiçinde bu kadar açığa düşen bir pehlivan çoktan yenik sayılır. Mesele gayet basit OC yazın enter leyin hemen karşınıza çıkar; Acı biber hülasası, açıklaması Öldürücü olmayan kimyasal silahlar gurubundan bir madde. Direkt ve endirek tesirleri, neticeleri vs. hepsini karışımın reçetesine kadar görürsünüz. Buna rağmen Başbakanından, Devletin Valisi vb. demeçlerine bakın karşılaştırın kararı siz verin ikna olduysanız ne ala. Olmadıysanız diyecek bir şey yok. Hani Kimyada bir tabir vardır ya 'İYOT 'gibi açığa çıkmak o işte. Tavsiye lütfen bundan sonra kimyon, tarçın, karabiber exstraclarını deneyin hani değişiklik olsun. İsterseniz soğan sarmısak hülasaları kullanında antioksidan olarak tedavi imkanlarından faydalanalım.

  böyle bir adam..! - tarafsız

  Kimse çıkıp bu adama soramadı vali bey ilaç dediğiniz şey çare'dir...insanların bombalardan yanan gözlerine mi iyi geliyor?