Mavi Marmara'da 250 mermi izi çıktı

Mavi Marmara'da 250 mermi izi çıktı
Mavi Marmara'da 250 mermi izi çıktı
Hatay'ın İskenderun Limanı'na, İsrail askerinin kanlı baskınla el koyduğu Mavi Marmara adlı gemide boya ve macunlarla gizlenmeye çalışılan 250'ye yakın meri izi saptandı.


Ufuk AKTUĞ

İSKENDERUN - İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı gemilerdeki adli incelemeyi tamamlayıp, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’na teslim etti.

İsrail ’den geçen cumartesi günü İskenderun Limanı’na getirilerek 10, 9 ile 7 nolu rıhtımlara demirlenen Mavi Marmara , Defne Y. ve Gazze adlı gemilerde, bomba imha uzmanları ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan (TAEK) ekiplerin yaptığı radyasyon ölçümünün ardından İskenderun Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Ercan’ın başkanlığındaki 18 kişilik ekip tarafından yürütülen adli inceleme de tamamlandı.

MACUN VE BOYA İLE GİZLENMİŞ
Özellikle 31 Mayıs'taki saldırıda 9 kişiye mezar olan Mavi Marmara gemisinde, İsrail askerlerinin kanlı baskınını delillendirmek için ipuçları arayan Ankara ’dan gelen polisin olay yeri inceleme ekibi, titiz çalışmayla boya ve macunla gizlenmeye çalışılan bir çok delili ortaya çıkarttı. 180’e yakın delil toplayan ekipler, boya ve macunlarla kapatılan 250 mermi izi ile çok sayıda tahribatı belirledi. Boya ve macunlar kazınarak mermi izleri ortaya çıkartılıp, numaralandırıldı. Özellikle bırakıldığı düşünülen kumanyaların da ağır ve pis kokusu çalışma yapan ekipleri olumsuz yönde etkiledi.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, incelemesini tamamladığı 3 gemiyi İHH görevlilerine teslim etti. İHH yetkilileri de gemilerde sigorta şirketlerinin eksperlerinin hasarla ilgili çalışma yapacaklarını bildirdi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/101306610130667

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yazık - ozguryksel

  bizim başımızda tayyip bey ve hükümeti oldukca daha çok sorun yaşarız. onca dünyada gemi varken bizim avşa istanbul gemisini gönderiyorsa ,bu konuda tek suçlu gönderen tayyip ve kendi hükümeti..

  Bizler - filistinliöğrenciler

  İsrail devlet katliamını sadece yaşayan bilir, hissedenler veya vicdan sahipleri ise ağlarlar. Toz pembe bir İsrail tarafı olabilir ama karanlıklara ve sefalate hapsedilmiş bir Filistin halkı var. Bizlerin ateş altında her aileden bir şehidin verildiği yaşamımızı anlayan Türk milletine teşekkür ediyoruz.

  mavi marmara - soros

  ölüm hiç bir şekilde savunulacak bir şey değil elbette. ama ne yazık ki burada bile rant var. türkiyenin biricik müttefiki israildir. tc bakmaz 250 ye falan. tüccarlık değişik bir şey.

  Marmara Mavi miydi ? - NURİ BABA

  Bu konuda İsrail'i savunmak, bir İsrail vatandaşı için bile zuldür..Bu anlamda biz, İsrail'le değil de kendimizle ilgilenelim ve bu lanet olaya neden fırsat verdiğimizi sorgulayalım..Sorgulama işlemine akp tarikatını dahil etmiyorum..Zira onlar için sorgulamak şeytanla dans etmek gibidir...Bu Mavi Marmara gemisi İstanbul'dayken, İsrailli yetkililer, limandan ayrılmasını istemiyorlar...Ama ayrılıyor..Antalya limanına geliyor ve bu kez bu limandan ayrılmasını kesinlikle istemiyorlar ve hoş olmayan olaylar olabilir diye de uyarıyorlar..Nedenini bilmiyorum..Ama gemi limandan ayrılıyor ve olanları biliyorsunuz...9 can gidiyor...Bu gemiye bineceği parti tarafından kararlaştırılan 42 akp li milletvekilinin, son anda neden vazgeçtiğini de bilmiyorum...Bilenler vardır illa ki..."Bu bir yardım gemisidir,İsrail'in yaptığı korsanlıktır" dediğiniz de sorgulamayan takımı size derhal hak verir ve 9 insanın ölümüne de "şehit"lik payesi vererek Allah'ın cennetine gidiş biletini kesiverir...Ancak, hiç aklınıza gelmez ki Türk Kızılayı son üç yıldır sürekli olarak Gazze'ye yardım taşımaktadır ve daha üç gün önce 850 Ton un teslim etmiştir..Ve IHH tarafından yapılması planlanan yardımların neden Türk Kızılayının aracılığı ile yapılmadığını da, hem Kızılay Genel Müdürü , hemde İsrail sormaktadır...O günahsız 9 kişiyi cennete gönderenler (!), bunun yanıtını verebilecekler midir ?..Bu arada sevgili Başbakanınız, yine tiyatro sahnesinde ki yerini alarak, daha önceden çalışılmış öfke tripleriyle insanları dolduruşa getirmektedir...Dolduruşa gelen zavallıların içinden bir tanesi bile 93 yılda sadece 10 tane ,İsrailli devlet adamlarına verilen "Cesaret ve Dostluk ödülü" madalyasının, neden bir müslüman devlet adamına 11. kişi olarak verildiğini ve bu madalyayı gururla göğsünde taşıyanın, nasıl İsrail'e kafa tutabileceğini de sorgulamaları gerekir diyecektik ama vazgeçtik....Onların şeytanla dansına biz önayak olmayalım...Zaten yeteri kadar şeytanın patronuyla dans ediyorlar.....Saygılarımla...

  bu gemiyi müze yapın. - sktk60

  siyonist israilin yaptıklarının bedeli olarak bu gemiyi müze haline getirin ziyarete açın buda israil'in yaptığı gemi katliamı olarak sonsuza kadar hatırlansın.

  Allah aşkına!. - kahvetadında

  İsrail'in yalanlarına "Yeter" diyoruz artık!. Ne yapmaya çalışıyorlar, nereye varacaklarını zannediyorlar? 2. Dünya Savaşı'nda sonra kendilerine veilen: "Şımarma limiti kredilerini" de tükettiler. Bu sebeple, İsrail uygulamaları insanlığın genelinde "Antipati" ile karşılanıyor.

  Ne Demişti? - Clear

  İfade veren İsrail'li komutan ne demişti?Askerlerimiz sadece vurulması gerekenleri vurdu.Yani 9 kişi için 250 mermi,öyle mi?