'Mavi Marmara'ya neden izin var?' dediler dayağı yediler!

'Mavi Marmara'ya neden izin var?' dediler dayağı yediler!
'Mavi Marmara'ya neden izin var?' dediler dayağı yediler!

Müdahale esnasında polisin gaz maskesini bir eylemcinin yüzüne vurduğu görüldü.

Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yapmak isteyen Halk Cephesi adlı gruba polis müdahale etti. Gaz ve tazyikli suyla müdahalede bulunan polis ile grup arasında kovalamaca yaşandı. Müdahale esnasında Halk Cephesi üyesi bir kişi polise "Dün Mavi Marmara'ya neden izin verdiniz" şeklinde tepki gösterdi
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul Adalet Sarayı’nda önünde eylem yapmanın yasaklanmasının ardından bugün polis basın açıklaması yapmak isteyen Halk Cephesi adlı gruba yine müdahalede bulundu. Yaklaşık 10 kişilik grup önce meydanda toplandı. Bir süre bekleyen grup daha sonra sloganlar eşliğinde eylem yapılmasına izin verilmeyen adliye kapısı önüne geldi. Bu sırada polis müdahalede bulunacağını gruba iletti.
Grup pankart açtı ve slogan atmaya devam etti. Bu sırada gruptan biri önceki gün Mavi Marmara davasında kalabalığa izin verildiğini hatırlattı. Ancak polis önceki gün Mavi Marmara eylemcilerine müdahale edilmeyen alanda gruba sert müdahalede bulundu. Polis, meydanda bulunan gruba önce gaz sıktı ve cop kullanmaya başladı. Ardından meydanda bekleyen panzer de eylemcilere müdahale etti. Tazyikli su sıkılan eylemcilerin meydandan ayrılmaması üzerine çevik kuvvet ekipleri kovalamaya başladı. Bir süre devam eden kovalamaca sonucu eylemciler ara sokaklara kaçtı. Polisin yakaladığı bir eylemcinin yüzüne ise elindeki gaz maskesiyle vurduğu görüldü.