Mavi yolculuğu koruma komitesi

Bodrum ve Gökova'daki koyların Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/25000'lik imar ve revizyon planıyla imara açılması, bölge sakinlerini isyan ettirdi.

MUĞLA - Bodrum ve Gökova'daki koyların Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/25000'lik imar ve revizyon planıyla imara açılması, bölge sakinlerini isyan ettirdi. Bodrum'daki sivil toplum örgütleri, Bodrum ve Gökova'nın Kisebük, Çökertme ve Gündoğan bölgelerinde bulunan koylara otel, motel, tatil köyü ve turistik tesis yapılmasının, dünyaca ünlü mavi yolculuğa büyük darbe indireceğini belirterek toplantı düzenledi. Toplantı sonunda sivil topum örgütleri ve dernekler, koyların imara açılmasını önlemek için 'Mavi Yolculuğu Kurtarma' komitesi oluşturdu.
Komitede mimar Vahide Adısanlı, kaptan Ali Dizdar, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Arif Yılmaz, yüksek ziraat mühendisi Gülcihan Erol, işadamı Hüseyin Kara, eski Yeşiller Partisi Genel Başkanı Bilge Contepe, TEMA gönüllüsü Şenay Nur ve Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği Yönetim Kurulu üyesi Bülent Bardak yer aldı. Komite en kısa zamanda harekete geçecek.


    http://www.radikal.com.tr/7642367642360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.