Mazeret sınavı açıklaması, protestoyu sona erdirdi

Mazeret sınavı açıklaması, protestoyu sona erdirdi
Mazeret sınavı açıklaması, protestoyu sona erdirdi
Kocaeli Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin, Taksim Gezi Parkı protestoları nedeniyle sınavların ertelenmesi amacıyla 3 gün önce başlattıkları Rektörlük önündeki protesto, aldıkları bir haberle son buldu

KOCAELİ- Kocaeli Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin, yurt geneline yayılan Taksim Gezi Parkı protestoları nedeniyle sınavların ertelenmesi amacıyla 3 gün önce başlattıkları Rektörlük önündeki protesto bugün de devam etti. Kocaeli Üniversitesinin internet sitesinde yapılan 3-7 Haziran tarihleri arasında sınava giremeyen öğrencilere ileri bir tarihte mazeret sınavı uygulanacağı açıklanmasının ardından öğrenciler eylemlerine son verdi. 

Kocaeli Üniversitesi'nin Umuttepe Kampüsü'ndeki Rektörlük Binası önünde toplanan yaklaşık 150 öğrenci, sınavların ertelenmesi amacıyla protestolarını bugün de sürdürdü. Rektörlük binası önüne ellerinde yastık ve yorganlarla gelen öğrenciler sınavların ertelenmemesi halinde Rektörlük binası önünde yatacaklarını açıkladı. Öğrenciler ayrıca üniversite içersinde bulunan sivil kıyafetli polis memurlarının da üniversite dışına çıkmalarını talep etti. Üniversite yönetimi tarafından öğrencilerin sunduğu talepler uygun görüldü. 

Kocaeli Üniversitesi internet sitesinden yapılan açıklamada 3-7 Haziran arasında sınava giremeyen öğrencilere ileri bir tarihte mazeret sınavı uygulanacağı açıklandı. Ardından üniversitede bugün görev alan sivil ve resmi polis ekipleri üniversiteden ayrılınca öğrenciler eylemi sona erdirdi. 

Ayrıca üniversite öğrencileri taleplerinin üniversite yönetimi tarafından kabul edilmesini kutlamak amacıyla yarın üniversite sosyal tesislerinde şölen yapacaklarını açıkladı.