Mazlum Kürtçe ağıtlarla yola çıktı

Mazlum Kürtçe ağıtlarla yola çıktı
Mazlum Kürtçe ağıtlarla yola çıktı

Asgari ücretle işe giren Mazlum Şeker, daha ilk maaşını alamamıştı. FOTOĞRAF: GÖKHAN KARAKAŞ

İSTANBUL - Bostancı’da hücre evi olduğu belirlenen apartmana yapılan baskını izlerken, apartmandan gelen kurşunla ölen Mazlum Şeker dün toprağa verilmek üzere memleketine, Diyarbakır Bismil’e yollandı.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanacağı gün 17 yaşına basacak olan Mazlum’un cenazesini, dün, ailesi Adli Tıp Kurumu’ndan aldı. Burada resmi plakalı bir otobüse konulan cenaze, daha sonra aile fertleriyle birlikte Diyarbakır’a hareket etti. Kartal Soğanlı’daki akrabaları, cenazeyi Kürtçe ağıtlarla yolladı.
Mazlum Şeker 1993’te Bismil’de doğdu. Soğanlık’ta yaşayan İhsan ve Süryan Şeker çiftinin dört çocuğundan biriydi. Yaklaşık bir ay önce Bostancı sahilindeki Çatana Restoran’da komi olarak çalışmaya başladı. Asgari ücretle çalışmaya başladığı iş yerinden ilk maaşını bile almamıştı.
Saygılı ve esprili kişiliğiyle kısa sürede çalışma arkadaşlarına kendini sevdirdi. Önceki gün de işe gitmek için evinden çıktı. Saat 09.55’de çatışmanın olduğu bölgeye geldiğinde kalabalığı gördü. Merak etmişti. Gazetecilerin ve vatandaşların yanına gitti, izlemeye başladı. Bu sırada başına isabet eden kurşunla yere yığıldı. Restorandaki arkadaşları Mazlum’un vurulduğunu televizyonda gördü. Arkadaşları Mazum’un siyasete ilgisi olmadığını söyledi. (Radikal)