MEB, 9 bin 267 öğretmen arıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2004 yılı için ayrılan 18 bin öğretmen kadrosunun ikinci bölümünü oluşturan 8 bin kadroluk atama için düğmeye bastı. 2004 yılı için belirlenen öğretmen kadrosunun 10 binini şubatta kullanan bakanlık, bu dönem boş kalan 1267 kadro ile ikinci döneme bırakılan 8 bin kişilik kadro için atama yapacak.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, 2004 yılı için ayrılan 18 bin öğretmen kadrosunun ikinci bölümünü oluşturan 8 bin kadroluk atama için düğmeye bastı. 2004 yılı için belirlenen öğretmen kadrosunun 10 binini şubatta kullanan bakanlık, bu dönem boş kalan 1267 kadro ile ikinci döneme bırakılan 8 bin kişilik kadro için atama yapacak.
Öğretmen adaylarının başvuruları, 18-27 Ağustos günleri arasında kabul edilecek. Adaylar, 'http://personel.m eb.gov.tr' adresinden başvuru formlarını dolduracak Formlar, en yakın başvuru bürolarında onaylatılacak. Bu işlemler sırasında herhangi bir ücret alınmayacak. Son başvuru gününe kadar 'hastalıkları, yurtdışında bulunmaları veya muvazzaf askerlikleri' nedeniyle şahsen başvuramayacak olanlar, gerekli koşulları taşımaları şartıyla vekâlet yoluyla başvuru yapabilecek. Atamalar yapıldıktan sonra sonuçlar da yine aynı internet adresinde yayımlanacak.
En çok ihtiyaç duyulan kadrolar
Bakanlığın, 'ilk atama, açıktan ve açıktan ilk atama yoluyla' yapacağı atamalarda en çok ihtiyaç duyulan branşlar, İngilizce (1180), sınıf öğretmenliği (1895) ve bilgisayar (861). Tekstil için 2, tesisat teknolojisi ve trikotoj öğretmenlikleri için ise 5'şer aday atanacak.