MEB, lise kayıt süresini uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Anadolu, Anadolu teknik, fen, Anadolu meslek, Anadolu öğretmen ve Anadolu imam...

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Anadolu, Anadolu teknik, fen, Anadolu meslek, Anadolu öğretmen ve Anadolu imam hatip liseleri ile yabancı dil ağırlıklı liselere (süper liseler) ön kayıt başvurularını 4 Eylül'e kadar uzattı.
Daha önce 31 Ağustos'ta sona ereceği açıklanan başvuru süresinin, kamuda çalışan memur, işçi ve diğer personelin bugün idari izinli sayılması nedeniyle uzatıldığı açıklandı. Kayıt kabul komisyonları ve ilgili okul müdürlükleri kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencileri 5 Eylül'de ilan edecek. Kesin kayıtları ise 6-7-8 Eylül günleri yapılacak.
Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, İlköğretim Haftası'nın şölen havasında kutlanması, taşımalı eğitimin denetlenmesi ve kapalı okulların da köy odası ya da kütüphane olarak kullanılması talimatı verdi. Bostancıoğlu yayımladığı genelgede, İlköğretim Haftası çerçevesinde, cami, ıslahevi ve tutukevlerinde 8 yıllık ilköğretimin önemini belirten konuşmalar yapılmasını istedi.
Emekli öğretmenlerle, tarihi kişilerin ziyaret edilmesi gerektiğini belirten Bostancıoğlu, bu kişilerin okullarda konuşmalarının sağlanması talimatını da verdi.