MEB önkayıt başvurularını uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), fen, Anadolu, Anadolu teknik, Anadolu meslek, Anadolu öğretmen ve Anadolu imam hatip liseleri ile yabancı dil ağırlıklı liselere (süper liseler) ön kayıt başvurularını 4 Eylül Salı gününe kadar uzattı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), fen, Anadolu, Anadolu teknik, Anadolu meslek, Anadolu öğretmen ve Anadolu imam hatip liseleri ile yabancı dil ağırlıklı liselere (süper liseler) ön kayıt başvurularını 4 Eylül Salı gününe kadar uzattı. MEB'den yapılan açıklamada, daha önce söz konusu liselere ön kayıt başvurularının 31 Ağustos Cuma günü sona ereceğinin duyurulduğu hatırlatıldı.
Açıklamada, öğrenci alımlarıyla ilgili takvimin değiştirilmesi ve başvuru süresinin uzatılması kararının, kamuda çalışan memur, işçi ve diğer personelin yarın idari izinli sayılması dolayısıyla alındığı belirtildi. Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu'nun konuyla ilgili genelge yayımladığı belirtilen
açıklamada, ön kayıt başvurularının 4 Eylül Salı günü tamamlanmasından sonra, kayıt-kabul komisyonları ve ilgili okul müdürlüklerinin 5 Eylül 2001'de kesin
kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencileri belirleyerek ilan edecekleri bildirildi. Açıklamada, okul müdürlükleri ile kayıt-kabul komisyonlarının ilan edilen listelerdeki öğrencilerin kesin kayıtlarını 6-7-8 Eylül 2001 günlerinde yapacakları kaydedildi. Kesin kayıtlardan sonra okullarda boş kontenjan kalması halinde bu kontenjanlar 9 Eylül 2001 günü ilan edilecek.