MEB zoruyla camiye bağış

İzmir'de, Konak Milli Eğitim Müdürlüğü, Artvin'deki bir caminin ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmenler arasında para toplama kampanyası başlattı.

İSTANBUL - Artvin'in Yusufeli ilçesindeki bir caminin 30 bin YTL'lik gereksiniminin karşılanması için İzmir'deki öğretmenlerden bir yıl para toplanacak.
Yusufeli'ndeki Köprücü Köyü Serintepe Mahallesi Cami Yapma ve Yaşatma Derneği, Artvin Valiliği'ne başvurarak cami yapımının tamamlanması için ihtiyaçları olan 30 bin YTL'nin toplanması amacıyla Türkiye genelinde bir yıl süreli yardım kampanyası başlatılmasını istedi. Valilik de makbuz karşılığında dernek üyesi Ahmet Güngör'e yetki verdi ve kampanya duyurusu İçişleri Bakanlığı tarafından 80 ilin valiliğine gönderildi.
Artvin Valiliği'nden yazı
Artvin Valiliği 17 Ekim'de İzmir Valiliği'ne yardım toplama konulu bir yazı yolladı. İzmir'de ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilçelere talebi iletti. Örneğin Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yasemin Kolcuoğlu imzası ile ilçedeki okullara yazı gönderilerek kampanya duyuruldu. Gönderilen yazıya 'öğretmen arkadaşlara duyuralım ricasıyla' şeklinde not düşüldü.
Olayı doğrulayan Kolcuoğlu, kendi ilçelerindeki okullara söz konusu yazıyı yolladıklarını söyledi. Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Mahir Ulus ise şimdiye kadar böyle bir taleple karşılaşmadıklarını vurgulayarak, "Benim çalıştığım okulda şu ana kadar para toplanmadı. Bu idarecilerin tavrına göre de değişir" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7641307641300

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.