Mecidiyeköy'de asker konuşlandırıldı

Mecidiyeköy'de asker konuşlandırıldı
Mecidiyeköy'de asker konuşlandırıldı
Gezi Parkı'na polisin müdahalesinin ardından protestocu grupla polis arasındaki çatışmalar İstanbul'un birçok semtine yayılınca askeri birlikler Mecidiyeköy'e konuşlandı.

İSTANBUL  - Çatışmalar, Taksim ve çevresinde yoğunlaşırken, bir çok yerde sabaha kadar sürdü. Polis, eylemcilere biber gazı, plastik mermi ve tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler ise polise sapanlarla attıkları bilyeler ve taşlarla karşılık verdi. Mecidiyeköy'de barikat kurmaya çalışan yaklaşık 300 kişiye polis izin vermedi. Taksim yönünden gelen binlerce kişi Şişli Halaskargazi Caddesi'ne Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişi ve Nişantaşı çıkışında iki yönden de barikat kurdu. Buradaki çatışmalar sabaha kadar sürdü. Polisin attığı biber gazı kapsülü ve plastik merminin isabet etmesi sonucu onlarca kişi yaralandı. Yaralananlar gönüllü doktorlar tarafından tedavi ediliyor.
İstanbul'daki çatışmalar değişik ilçelere yayılınca saat 04.00 sıralarında 8 araçlık askeri konvoy tedbir amaçlı Mecidiyeköy'e gönderilerek beklemeye başladı. Ayrıca çevre ilçelerden destek için gelen çevik kuvvet ekipleri de Mecidiyeköy'de bekliyor. (Özkan ARSLAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113780611378064

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çorumda ortalık ısınsın diye beklediniz!!! - demlicay2011

  şimdide beklesen ne olurdu sanki. aceleniz var galiba. hür olmayan bir ülkede ne adalet ne düzen ne kanun vardır. hepsi bir kişi için bir günde değişir. alınır satılır. inkar etmeyin. pakistan mısır sudan gibi. sizden korkulur valla ne yapacağıızı kestirmek zor. ben şahsen öldürülen subay ve genaraellere çok üzüldüm. kendi kendimizi boğduk şu cennet ülkemizde. sonuç törörist olduk memleketimizde. sen ne imişin be abd helal olsun sana. gir karıştır sonra seyret. hepsi rusyanın korkusu için değil mi?

  mustafa kemal'in askerleriyiz diye bagiranlar - hawardishewiti

  umarim simdi rahatlamislardirlar. alin iste size mustafa kemalin askerleri geldiler! adamlar daha kisla yapilmadan askerleri diziyorlar

  bitmeyen darbe ayak sesleri!! - barışa hasret

  bu görüntüler kenan evren, faşizmine çok benziyor hatta aynısı..!!! bu hükümetler neden hiç bir zman halkın talebini kaale almadı ?? egemenlik kayıtsız şartsız milletin'mi?? yoksa güçlü devletinmi??? tc erkanı,bu bastırma sindirme politikasını ne kadar çok seviyor!!! yıllardır hep aynı olaylar...mutlaka halk suçlu...halk provakatör,halk çapulcu,halk şaki,halk terörist,halk isyancı...peki devlet yada devletler nedir??

  şimdi ... - user1077380

  bu hükumetin diktatör gibi davranmadığını kimseye açıklayamazsınız artık bunu kendiler tescilledi askeri meydana çıkarmak ne demek ?