Mecidiyeköy'de esrarengiz infaz: Üç ölü

Gülbağ Mahallesi'ndeki bir apartman dairesinde kurşuna dizilen dört kişiden üçü öldü, bir kişi ağır yaralandı.

İstanbul Mecidiyeköy'de dört kişi bulundukları apartman dairesinde kurşuna dizildi. İkisi kadın dört kişiden üçü olay yerinde hayatını kaybetti. Bir kişi ise yaralı olarak Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırıldı. Katliam sırasında evde bulunan bir buçuk yaşındaki bir erkek çocuk ise olaydan yara almadan kurtuldu.
Olay, sabah saatlerinde Mecidiyeköy Gülbağ Mahallesi Biberiye Sokak üzerindeki Koç Aras apartmanının ikinci katında meydana geldi. Sabaha karşı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, aralarında BBP Bayrampaşa İlçe Başkanı'nın da bulunduğu ikisi kadın dört kişiyi henüz belirlenemeyen bir sebeple kurşuna dizdi. Olay yerinde üç kişi hayatını kaybetti.
Zanlılar, olayın ardından apartmanın önünde park halinde duran ve Büyük Birlik Partisi'ne ait olduğu kaydedilen Honda marka bir araçla kaçarken, polis kaçan zanlıların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı cinayet masası dedektifleri ise olayın siyasi boyutunu araştırırken, olayın namus meselesinden meydana gelmiş olabilyeceğini de belirtti.

ESRARENGİZ CESET

Boğaziçi Köprüsü'nün Beşiktaş çıkışında bir kişi, otomobilinin içinde ölü olarak bulundu. Sait Çiftçi viyadüğünün altında, emniyet şeridinde park halindeki 34 SLK 24 plakalı kırmızı renkli Honda marka bir otomobili inceleyen polis, aracın sürücü koltuğunda bir kişinin cesediyle karşılaştı. Kafasından tek kurşunla vurularak hayatını kaybettiği belirlenen 30-40 yaşlarındaki kimliği henüz belirlenemeyen erkeğin sağ elinde bir de tabanca bulundu.
Bu arada, Şişli'de üç kişi silahla vurularak öldürüldüğü, bir kişinin de yaralandığı evin bulunduğu apartmanda oturduğunu söyleyen bir görgü tanığı, 'gazetecilere, kırmızı renkli Honda marka bir otomobilin olay yerinden hızla uzaklaştığını' bildirdi. Her iki olay arasında bağlantı olup olmadığı araştırılıyor.